| cFlorin a întrebat:

Ce face un acumulator de elicopter? Cand trebuie folosit? Cum trebuie folosit? La elicopterul meu am un cablu care iese din telecomanda. trebuie bagat in priza?

Răspuns Câştigător
| Aventador91 a răspuns:

Elicopterul tau merge pe curent.Curentul il ia din acumulator. Daca vrei sa il vezi zburand trebuie folosit tot timpul.Cablul ala s-ar putea sa se potriveasca la o mufa din elicopter, unele acumulatoare de elicopter se incarca de la bateria telecomenzii. Daca mai ai manualul sau foaia cu instructiuni iti recomand sa o citesti.

2 răspunsuri:
| Lex169 a răspuns:

Nuu.Esti handicapat? Aia e o antena mediocrule.Acumulatoru trebuie folosit cand incarci bateriile.

| Aventador91 a răspuns (pentru Lex169):

Ba desteptule, arata-mi tu un elicopter teleghidat care nu are antena rigida (telescopica, cauta cuvantul pe google. Si daca e un elicopter de 100-150 ghidat prin infrarosu atunci nici nu au antena externa, e integrata.