| Ralucaaa6 a întrebat:

Buna TPUhappy! ce parere aveti despre halloween?, ...cum vi se pare?happy

7 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

BunahappyHalloweenul este o sarbatoare super draguta, te costumezi in personaje care mai de care mai traznite si ii sperii pe altii.Cum au spus si ceilalti, e pacat ca e doar la americani, la noi e asa o imitatie ca sa spun asa.

| Biu90 a răspuns:

E un obicei preluat de la amaericani. E dragut sa iesi cu prietenii si sa fiti costumati. E foarte tare! Altfel nu sunt f incantat

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Halloween-ul e super.La scoala mea, se face in fiecare an petrecere de halloween. Toti se costumeaza in ce vor, unii mai putin inspaimantator, altii mai mult. Dar mereu trebuie sa intervina cineva si sa spuna ca e sarbatoare a diavolului. Noi o facem doar pentru distractie, nu pentru al idolatriza pe diavol.Imi place sa ma costumez in zombie. Eu imi fac machiajul, eu imi fac hainele si mereu au iesit MORTALE laughing. Cel mai tare anul acesta : vom face petrecerea la o alta scoala (care nu stiu cum sa spun apartine scolii noastrebig grin). Ce e mai super decat sa fi inconjurat de prieteni, sa asculti ceva rock, sa dansezi pana iti cad picioarele? Mai ales ca ii vezi pe toti imbracati in tot felul de creaturi, parca ai trai intr-o lume de basm. big grin

| Last13Lucky a răspuns:

Este un obicei preluat de la amercani si de fapt este ceva amestecat intre obiceiul lor si al nostrulaughing pentru ca noi in seara de halloween nu ne ducem dupa bomboane totusi este destul de distractiv sa vezi unii oameni costumati...pe mine unul in seara cand am fost la petrecerea de halloween mau speriat uni:-s

| bєαυтιƒυℓ a răspuns:

Halloweenul e tare.Mie imi place.Pacat ca nu este si la noi in tara.
Funda!big grin

| pisoiul007 a răspuns:

Romania ca sa nu mai "sux" preia toate sarbatorile de la americani,chinezi, francezi, mama masii ca sa fie mai "cool" dar de fapt nu fac decat sa para sora retardata a respectivei tari copiate!

| cristina41 a răspuns:

Inspaimantator si distractiv