| AlexIonut2013 a întrebat:

Cine imi poate spune ceva despre psp-uri adica ce inseamna modat si nemodat si daca am un CD dinacela mic pot juca jocul de pe CD fara sa il mai instalez? Si daca am un psp nemodat merg numai jocuri originale adica cumparate din magazine sau cele noi nu? FUNDA pentru cel mai detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

PSP-ul cumpărat din magazin este nemodat, ceea ce înseamnă că pe el merg doar jocuri ORIGINALE, adică cumpărate din magazin.
Ca să îl modezi costă până în 50 de lei, depinde şi de model şi vei avea posibilitatea să foloseşti şi cd-uri cu jocuri făcute de tine, nu neapărat cumpărate.
Adică tu dacă faci un cd acasă pe care pui GTA 4 îl poţi folosi să te joci şi pe PSP doar dacă acesta este modat. Dacă nu este modat, cd-ul făcut de tine nu va merge şi pentru a juca GTA 4 vei fi nevoit să cumperi jocul original din magazin.
Cât despre cealaltă întrebarea, nu ştiu sigur, însă cred că depinde de la joc la joc, dar cum am spus, nu ştiu sigur.
Baftă!