| ZapacitHha a întrebat:

Buna TPU Cum cum IDLE pe mess? help me fundita

Răspuns Câştigător
| FesCuDungi a răspuns:

Cred ca ai dori sa intrebi cum pui IDLE la mess! ei bine, pentru asta trebuie sa urmezi urmatorii pasi: in fereastra de messenger dai clik pe: Messenger-> Preferences-> Privacy-> Show me as "idle" if i don't use the computer for si acolo te duci si setezi doar dupa 1 minut! dai Aply apoi OK si gata! big grin

3 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Idle apare singur atunci cand nu folosesti calculatorul un anumit numar de minute. In general acest timp vine presetat si e de 15 min. Deci daca nu folosesti calculatorul timp de 15 min, atunci o sa apara pe mess idle, iar in secunda in care l-ai folosit (ai miscat mouseul/ai apasat o tasta) IDLE va disparea happy

| Peentusk a răspuns:

Nu poti sa pui tu idle.pe mess se pune automat idle daca nu esti deloc la calculator.nu faci nimic si, spre exemplu, daca esti plecat: atunci automat peste 15 min se pune idle... daca doresti poti schimba de la messenger -> preferences -> privacy peste cat timp ti se va pune idle si atunci poti seta la 2 secunde, astepti 2 sec si iti va aparea idle.baftawinking

| ExTaSy16 a răspuns:

Idle iti arata de cat timp persoana respectiva nu a mai umblat la pc.