| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a întrebat:

Cum pun idle la mess?

31 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Nu pui tu.In momentul in care nu mai esti la pc si mouse-ul nu mai este atins, iti apare : idle for.(si timpul) happy

| Alii a răspuns:

Cand nu umbli la calculator. nu misti mouse`ul. apare dupa 15 minute

| Bacteriuță a răspuns:

Nu poti sa-ti pui singura decat atunci cand ai un program. nu-i stiu numele da' il gasesti pe net happy.

Idle'u apare atunci cand nu umbi la mess [si nici la calculator] pentru mai mult de timpul pe care il ai setat la "Privacy", unde ajungi asa Messenger>Preferences>Privacy.

bafta :*

Răspuns utilizator avertizat
| aLaLa a răspuns:

Nu pui tu, trebuie sa treaca 15 minute ca sa it apara( 15 minute in care sa nu faci nimic cu mouse-ul) Daca vrei sa treaca mai putin intra aici : Contacts->Preferences->Privacy. O sa iti apara -Show me as Idle. Si tu selectezi intervalul de timp. Fundita?!big grin

| maryus92 a răspuns:

Nu poti, idle se activeaza singur cand nu utilizezi deloc messengerul cand este pornit

Răspuns utilizator avertizat
| traficanta a răspuns:

Intrii la setari la yahoo CTRL Shift si P si dai la Privacy, si acolo unde scrie Show me as IDLE if I don`t use computer for : 1 minutes. Asa pui, si pleci de la pc 1 minut si voila, o sa iti apara idlebig grin

| Georgiiiii a răspuns:

Nu ai cum sa pui tu
dupa o perioada de timp in care nu mai faci nimic pe calculator se va pune singur 'idle'
winking

| Maria46854213 a răspuns:

Te duci la preferences(ctrl+shift+P), la privacy si setezi acolo la idle status 1 minut si asteptihappy

| Laly_4113 a răspuns:

Nu se pune idle la mess in momentul de exemplu incare nu ai mai atins mouse-ul de un minut apare idle for 1 minute.Deci ca sa fii idle trebuie sa nu mai pui mana pe mouse

| Cristinaaa a răspuns:

Vezi ca ai in partea de sus Messenger
dai click pe el, dai Privacy option
si ai acolo idle status, acolo este la 15 minute, dar pui la 1 minut, cand lipsesti de la pc 1 min iti apare

| andutz a răspuns:

Nu puihappy. cum e si cu screensaverul, dupa un anumit timp, daca tu esti plecata din fata calculatorui, ti se pune automat idle.

| gya15 a răspuns:

,, idle" la mess se,, pune" singur daca nu ai treaba la calculator nici macar sa atingi mouse-ul si iti apare screensaver-ul.

| georggyy a răspuns:

Iti poate aparea idle doar daca nu stai la calculator. Deci te duci sus la messenger -> preferences->privacy->Show me as"Idle" If I don't use the computer for 01 minutes. Asta inseamna ca iti va aparea idle la status dupa un minut daca nu folosesti calculatorul!

| anonimee a răspuns:

Nu poti pune...idle se pune singur de la un anumit timp cat nu esti la calculator...si iti arata cat ai fost plecat

| addflo a răspuns:

Ai aici un program: http://elitenick.com/programs/fake-status-maker
Scrie ca merge cu yahoo messenger pana la versiunea 8. Actuala versiune este 10. Incearca si vezi daca functioneaza.
Daca nu merge mai e si programelul asta. http://www.snakebytez.com/......messenger/

| Yana a răspuns:

Dai la Preferences, apoi la Privacy, apoi vezi la al 2-lea paragraf.Iti selectezi timpul dupa care sa iti apara "Idle"... cand nu folosesti messul dupa timpul de "minutele selectate de tine" o sa iti apara "Idle".

In speranta ca ti-am fost de ajutor,

Yana!

| Bella_1624 a răspuns:

Idle nu se poate pune la status, acel "Idle" apare in momentul cand nu mai misti mausul, adica daca nu umbli ca calculator dupa 1 min apare acel "Idle". Sper ca am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre automat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu apare singur rebuiesal pui uh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta facuta gramada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai inteligentzilor... sunt programe cu care poti sa-ti pui idle la mess cat vrei tu chiar si cand stai la calc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun mai tz nu mai pot paaaa

| sweet_3921 a răspuns:

Nu il pui tu! Apare singur dupa un timp de inactivitate.

| Lighto a răspuns:

Nai cum sa pui happy se pune aautomat daca lasi calc singur vreo ora sau nu stiu cat :d

| violeta32 a răspuns:

Apare automat atunci cand nu misti mausul sau cand nu esti la pc depinde de timpul selectat de tine

| Piiixel a răspuns:

Nu trebui edecat sa astepti si sa nu atingi pc-u adica sa nu misti mouseul sau sa apesi pe taste. trebuie doar sa il lasi asa putin pana vezi ca iti apare Idlewinking

| Violeta_1932 a răspuns:

Daca ai mess nou nu vei fi idle doar dupa 15 min asa ca du-te sus in dreapta la meesinger si dai pe preferences si pe urma pe Privacy si dao sa fi idle dupa un minut.

happyhappy

| AdeLina_3516 a răspuns:

Nu poti sa pui idle... o sa apara idle daca iti lasi messul deschis dar nu umbli deloc la calculator sau pe mess. iar la daca vrei sa-ti setezi dupa cat timp sa-ti apara idle dai sus la messenger apoi preferences si dai la privacy.si iti setezi de la idle status... sper ca ti-am fost de ajutor