| MishaIsMyHero a întrebat:

Cum e corect:pamblica sau panglica? Sunt nedumerita pentru ca am vazut ca unii au scris panglica si altii au scris pamblica.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Vorbesti serios? laughing
E panglica, parol happy

5 răspunsuri:
| PufoseniaDF a răspuns:

Dupa DOOM este corect "panglica" insa oamenii, pentru a putea spune mai usor au schimbat n-ul cu m.Corect este "panglica"

| FabianelSHAF a răspuns:

Pamblica RETINE! Cand este m in fata trebuie sa fie b p ex:Impartit! Funda?

| Chuchk a răspuns:

Pamblica se foloseste in alta tara este forma populara iar panglica se zice mai corect funda please?

| iceyps a răspuns:

Panglica