| Angel1997 a întrebat:

Cum faci pe cineva sa renunte la tigari?
P. S :Nu este pentru mine

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este suficient că stai cu gura pe persoana în cauză dacă nu are și voință de a renunța la acest viciu.
Pa, pa.

| MrAngelus a răspuns:

Da-i sa fumeze tigara electronica.

Sursa: http://www.esmoke.ro/

| Gabiii a răspuns:

Ii dai un ultimatum! laughing Trebuie sa se lase asa! P. S : eu am facut pe cineva sa se lase de droguri asa!winking

| titisan70 a răspuns:

Imposibil.

| KevinAnthony a răspuns:

Îi poţi oferi atât sprijin emoţional, cât şi sfaturi practice. Cel care vrea să se lase de fumat trebuie să ştie că doar el este cel care va merge cu această decizie până la capăt.

| StefanVLY a răspuns:

Hehe biliuzz nu-i corect. Nu conteaza vointa' Exista pastile pentru orice! cumpara pastile din alea dela farmacie nu stiu sigur cum se numesc happy dar intreaba asa la farmacie " Buna ziua vreau niste pastile pentru a se putea lasa de tigarii" Lund acele pastile in ceva timp se va lasa de tigarii. Asa am auzit si nu costa chiar asa mult! Bafta sper sa reusesti :* pup. Fundita? :X?

| biliuzz a răspuns:

Mai intai trebuie ca acea persoana sa aiba multa vointa. Daca el nu vrea, nu va reusi big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu e vorba de tine cam greu convingi pe cineva sa se lase de fumat. E nevoie de multa vointa si asa ceva nu poti sa oferi cuiva.

| Drecodrreg a răspuns:

Aprinde 5 tigari si punele p un scaun iar acea persoana sa se aseze
incearca poate merge

| Angel1997 explică (pentru Drecodrreg):

Ce daca se aseaza pe tigari?
isi poate cumpara altele
sau nu lar lasa inima sa le strice