| Simmsii a întrebat:

cum pot pune intr-o postare pe blog un videoclip?
am tot incercat dar imi arata tot site`ul si nu imi arata videoclipulsad.
cum pot sa pun si un videoclip pe langa subiectul pe cre vreau sa il postez?

plzz ajutati`ma fundita+vot!

3 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Dai la "postare noua" si sub titlu iti apare o bara cu functii.A 13-a este inserati videoclip.

Pe blogspot asa se face.

| yonutz1 a răspuns:

De pe YouTube faci asa: Sub video daca e pe romana apesi pe "Distribuiti" iar daca e pe engleza dai click pe "Embed". Apoi iti apare acolo un cod care dai copy si paste in post-ul tau.

| C0nflic7 a răspuns:

Http://youtube.com
1.Alegi Videoclipul
2.Dai pe Share, sau dacă ai în roamana dai pe "Distribuiți"
3.Click pe Cod incorporat
4.Bifezi Utilizati un cod de incorporare vechi
5. Daca vrei sa alegi dimensiunea iti alegi unu din patratele de mai jos
6.Copiezi codu, si il pui la tine pe blog
Succes!