| Honey_8888 a întrebat:

Cum pot sa scriu cu diacritice? Exista vreun program? Care e acela? Cel mai bun raspuns si care merge=FUNDA!

Răspuns Câştigător
| educatie2021 a răspuns:

Exista un program rops ii zice... cu el poti sa scrii cu diacritice, la mine merge. Deci trebuie sa iti mearga si tie

4 răspunsuri:
| Oxanna a răspuns:

Pai, ai jos, bara aceea albatra[sau gri daca ai calculator veechi] in fine si in coltul din dreapta, este un patratel unde scrie EN dai click acolo si selectezi RO. apoi...pe tastatura ai tastele dintre: p, l, virgula, si enter de obicei acolo sunt diacriticele...succes!

| dany1219 a răspuns:

Apesi alt+shift...winking

| Honey_8888 explică:

Mi-am luat si eu programul ala rops...Acum invat cum sa il folosesc.merci mult la toti...

| DrinkMySoul a răspuns:

Nu este nici un program. te duci la start-control panel- date, time, language, and regional options - regional and language options - (click pe) language - details- si alegi apoi optiunea Romanian- si in final OK