| AleCsandraaaaaa a întrebat:

Cum pot sa scriu si eu cu diacritice? Este vreun program? Explicati-mi va rog! Funda primului raspuns BUN!

Răspuns Câştigător
| Négatif a răspuns:

Bună.
Te duci în ''Start'', dai la ''Control Panel'', te duci la aplicaţia ''Date, Time, Language and Regional Options'', apoi dai la '' add other languages '' şi acolo la '' Regional Options '' selectezi '' Romanian '' la '' Advanced '' selectezi '' English '', apoi dai apply, ok şi gata. Jos în dreapta îţi va apărea '' EN '' şi '' RO '', la RO poţi scrie cu diacritice, adică se va schimba tastatura, iar la EN scrii normal.
Baftă!

4 răspunsuri:
| SapioiT a răspuns:

Buna ziua!
Am cautat pe internet si am gasit o smecherie, uploadata aici:
http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
Dupa ce instalezi si setezi tastatura noua pe default, apesi ALT din dreapta si una din urmatoarele taste si iti face alte caractere:
q - â
a - ă
e - €
s - ş
d - đ
c - ©
t - ţ
i - î
l - ł
p - §
[ - „
] - "
, - «
. - »
O zi buna!

| SapioiT a răspuns:

Buna ziua!
Am cautat pe internet si am gasit o smecherie, uploadata aici:
http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
Dupa ce instalezi si setezi tastatura noua pe default, apesi ALT din dreapta si una din urmatoarele taste si iti face alte caractere:
q - â
a - ă
e - €
s - ş
d - đ
c - ©
t - ţ
i - î
l - ł
p - §
[ - „
] - "
, - «
. - »
O zi buna!

| SapioiT a răspuns:

Buna ziua!
Am cautat pe internet si am gasit o smecherie, uploadata aici:
http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
Este un mic program ce trebuie instalat...
Dupa ce instalezi si setezi tastatura noua pe default, apesi ALT din dreapta si una din urmatoarele taste si iti face alte caractere:
q - â
a - ă
e - €
s - ş
d - đ
c - ©
t - ţ
i - î
l - ł
p - §
[ - „
] - "
, - «
. - »
O zi buna!

| SapioiT a răspuns:

Http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
Dupa ce instalezi, setezi tastatura noua ca default, tii apasat ALT din dreapta apoi una din urmatoarele taste, iar el iti face alte caractere:
q a e s d c t i l p [ | ] , .