| anonim_4396 a întrebat:

big grin Cum sa fac sa am chef de citit si sa termin cartea repede dar sa si retin

Răspuns Câştigător
| RorySan a răspuns:

Pai.
Incearca sa citesti de mai multe ori poate iti vine cheful.In nici un caz daca nu ai chef degeaba citesti, nu vei retine nimic niciodata.
Cheful iti vine atunci cand povestea este mai interesanta.
Incearca sa citesti cateva pagini si poate de abia atunci vei avea chesf.
Bafta!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cheful de citit vine de obicei daca te prinde subiectul cartii. Incearca sa lasi balta orice activitate, mai ales telefonul, si sa te concentrezi doar pe carte.

| R0R0 a răspuns:

Trebuie sa fii atent/ă. Nu tine prin preajma obiecte ce te-ar putea distrage (telefon, PC).

| Aberdeen a răspuns:

Prin voință și atenție.

| blAster85 a răspuns:

Rabdare...

| Lupoiudenisa a răspuns:

Daca vrei asta trebuie sa te gandesti de doua ori inainte sa zici, ca sa ai chef sa citesti o care trebuie sa iti placa aceea carte si asa o sa si retii.