| Aniisoara a întrebat:

Buna TPU big grin dau fundita! cine poate sa imi de-a si mie niste aspecte pozitive si negative al unei emisiuni (spune-ti si emisiunea ) entertainiu sau de stiinta big grin cel mai bun raspuns funda big grin

Răspuns Câştigător
| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Buna!
Uite,iau spre exemplu emisiunea "Romanii au talent". Toata lumea stie ca e o emisiune tip entertain, prin care se descopera noi talente.La prima vedere,sunt doar aspecte pozitive,se incurajeaza intr-adevar potentialul romanilor si le da incredere in ei; se fac cunoscute voci de aur,dansatori adevarati si talente neobisnuite; mai sunt si oameni care au o parere oarecum prea buna despre ei si tot ce reusesc e sa se faca de ras,dar asta nu deranjeaza pe nimeni, din contra, amuza publicul.Pe de alta parte,emisiunea stimuleaza si oamenii cu talente cel putin ciudate, care executa numere destul de periculoase in primul rand pentru ei, ce le-ar putea dauna sanatatii(fizice sau psihice). Impartita ar fi partea cu premiul in bani.Romanul vine, in primul rand pentru a se distra si pentru a se simti bine.Nu ar trebui incurajata partea materiala.

Sper ca te-am ajutat.O zi buna!:*