| Surrender434 a întrebat:

Buna TPU.
De ce ma simt asa de prost dispusa numai duminicile? Simt nostalgie,melancolie in jurul meu,parca imi este dor de ceva,de cineva anume si nu pot sta in loc.
Acum catva timp,mi-a murit cea mai buna prietena,si imi este dor de ea tot timpul,aproape tot timpul, deoarece am si alte lucruri de facut.Nu mai suport,urasc sa incep o noua saptamana stiind ca nu ma ajuta cu nimic.Vreau sa scap de acest sentiment, parca vreau sa scap de aceasta ziua... ziua de duminica...nu stiu daca este un pacat sau un lucru bun,va vreau parerea.

Astazi a plouat toata ziua,nu am mers nicaieri, am facut aproape nimic.Am stat in casa, am plans si am dormit prea mult.Nu vreau ca lumea sa creada ca sunt depresiva.
Dar asa sunt eu, si sper ca si voi sa ma acceptati.

Va ascult.

3 răspunsuri:
| miha_6184 a răspuns:

Te inteleg! Parca ziua de duminica este ziua amintirilor. Este ziua cand te odihnesti, iar atunci cand nu ai de lucru, mintea zboara in diverse locuri, aducand cu ea amintiri mai mult sau mai putin placute. Duminica e ziua cand suntem mai mult singuri, decat noi cu gandurile noastre. O mica solutie ar fi sa fii tot timpul ocupata, sa ai mintea in "miscare", ca sa nu aiba timp sa se gandeasca la lucruri rele. As vrea sa iti spun ca o sa dispara, dar nu este asa. Momente din acestea vom avea mereu, cand ne vom trezii plangand dintr-un motv pe care in acel moment nu-l cunoastem, dar stim ca undeva in adancul sufletului ceva ne macina. Ce trebuie sa facem este sa le lasam sa treaca si noi sa mergem mai departe. Pana la urma un plans poate fi un bandaj pentru suflet atunci cand esti singura. Mult noroc iti doresc!

| MariaMikaelson a răspuns:

Incearca sa esi cu alti prieteni...chiar daca ploua..Na nu stiu cum sa te mai ajut sper sa fi fost de folos.

| Crissu1DanceArt a răspuns:

Stiu cum e. E normal, crede-ma. Pur si simplu te simti asa pentru ca conexiunea dintre voi doua era mare si tineati mult una la alta. Totul se intampla cu un motiv. Asa a fost sa fie. Ea s-a dus. Dar acum e intr-un loc mai bun. Stai mult cu prietenii, ca sa iti revii. Si chiar daca e o pasa proasta, Totul va fi bine. Sper ca sfatul meu sa te ajute : Eu cand ma simt prost scriu.Asa ca, in momente ca acesta, deschie word-ul. si scrie acolo orice vrei, elibereaza-te. scrie tot ce te macina, pana te simti mai bine. Iar apoi, inchide. si daca vrei tu, salveaza.Desi nu te sfatuiesc sa o faci :**