| bebe221 a întrebat:

De ceva timp ma tot "seaca" o curiozitate legata de un transport China-Romania.
Am descoperit intamplator Amazon.cn (China),nimic ciudat pana acum,ba chiar mai mult,m-a fascinat preturile foarte mici la produse. Am dat intamplator la IT si am vazut un telefon care avea cativa Yeni, iar in banii romanesti vine cam 50 de lei cu aproximatie.
Iar acum apare si problema mea, din cate am vazut pe site la ei scrie ca transportul este gratuit atat timp cat produsul respectiv depaseste 99 yeni, dar stiu ca se platesc si taxe de vama + transportul din China pana in Romania( 50 de lei telefon, dar si transportul? )

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Pai te costa transoportul mai mult decat telefonul, daca e sa o luam logic. Si eu voiam sa dau comanda de o rochie tot asa de pe un site de la ''oachesii'' astia de chinezi, doar ca nu am avut incredere. Hai ca merg la banca sa depun banii in cont dar de unde stiu eu ca ei imi mai trimit produsul? Mai bine iti cumperi din tara telefon.

| marcflo a răspuns:

Eu iti recomand Aliexpress, fiindca dupa 50 si ceva de comenzi facute sunt foarte multumit de ei. Oricum, inainte sa comanzi arunca o privire aici: http://doy.ro/cum-cumpar-cum-comand-cum-platesc-ghid-aliexpress/ dupa care daca vrei sa fie sigur ca sti tot ce ai nevoie citeste si: http://doy.ro/7-sfaturi-pentru-aliexpress/... si tot ce mai pot sa iti spun este: Succes la cumparaturi!