| Mrejeru_Alex_1994 a întrebat:

daca vreau sa fac o comanda de pe ebay ce costa 112 lei (produsul este din America) cat ar trebui sa platesc in total pana in fata casei? Ps.transportul este gratuit pana in Romania (cu vama si toate taxele)

Răspuns Câştigător
| Alfred0703 a răspuns:

20% din valoarea produsului + inca 5 lei/zi daca il tin mai mult de 7 zile la vama si tu nu te duci dupa colet. De obicei, un colet este tinut 14 zile in tara.

| Mrejeru_Alex_1994 explică (pentru Alfred0703):

Dar nu mil aduce o firma de curierat? Sau trebuie sa imputernicesc eu una?

| Alfred0703 a răspuns (pentru Mrejeru_Alex_1994):

Nu. Trebuie sa te duci la un oficiu postal de la tine din judet care are vama. De obicei scrie pe aviz la care oficiu postal trebuie sa te duci.