| AleHh a întrebat:

De curand doamna diriginta ne-a spus ca pana pe 1 aprilie trebuie sa facem tot felul de obiecte confectionate ca sa le vindem in saptamana altfel happy Trebuie sa facem brataruse, felicitari de Paste, etc. asa ca ma intrebam daca ma puteti ajuta cu niste idei :*. Funda celui ce vine cu cele mai bune, mai multe si mai frumoase idei love struck. Vot tuturor!
Multumesc anticipat! >; ddd<

Răspuns Câştigător
| Charlly a răspuns:

Fa arta quilling[cauta pe net despre asta] eu fac quilling, e o arta de a rula hartia, poti face un iepuras, poti face niste floricele, oua din hartie.Sau din plastilina fimo, eu am facut anul trecut din fimo un iepuras big grin: sau poti face multi chestii din plastilina. Poti face din ata bratarii, din ata colorata love struck. Poti face o rama din sipci bati cuie pe ele si inconjuri cuiele cu ata, iese super. Poti picta cu acorele tempera pe sticla, pe lemn.
Funda?

1 răspuns:
| GeeOrGiAnnAaA a răspuns:

Pai ai putea face bratari din ata. Se poate face, colegele de la mine din clasa fac si le vand. Daca ceri ajutorul cuiva poate te va ajuta.Ai putea face un cosulet decorativ de paste si pui oua acolo ( Artificiale).
Sper ca te-am ajutat.