| imagummybear a întrebat:

Deci,acum cateva minute m am dus la poarta sa chem doi caini carora le mai aduc mancare (o femela si un mascul de talie medie) ii stig eu,,cutu, cutu,, si vin cei doi si un dulau mare dar inainte sa ies la poarta se auzeau niste maraituri si muscaturi.Cand ies la poarta masculul era muscat si nu mai putea de durere.In acel moment m am infuriat pe dulau si i am aruncat cu o piatra catre el (dar nu l am lovit)si a fugit.Atunci eu m am intors spre cainele ranit si i am adus apte caldut si l am maingaiat (avea putin sange la labuta).Am stat vreo jumatate de ora la poarta cu catelul si cand ma intorc si ma pregatesc sa incui poarta dulaul se intoarce si il musca din nou pe catel.Atunci am luat pietre si l am alergat pana a disparut.Bietul catel era nenorocit (si asa avea un picior rupt).Acum cateva minute m am uitat pe geam si masculul statea langa femela si mancau ceva resturi (paine,lapte, ce a mai ramas). Probabil dulaul se va intoarce si maine si il va omora de tot.Am fugit dupa el cu pietre m am prefacut ca i arunc cu ceva in cap dar nu pleca.Acum am cateva intrebari:
1.Ce sa ii fac sa plece definitiv si fara sa ranesc dulaul pentru ca eu iubesc acesti doi catei.(dar din pacate nu i pot lua la mine in curte pentru ca am deja doi caini si parintii nu ma mai lasa cu mai multi).
2.De ce ataca doar masculul iar pe femela nu?
3.Chiar vreau sa plece deoarece acolo mai era un om si vedea cum se musca(dar din pacate catelul fiind schiop nu se putea apara) si nu facea nimic plus ca ma auzea cum urlam ca o disperata la dulau,, mars,,.Ce sa i fac? Ajutorrrr!

1 răspuns:
| Cosmin_Petru_1982 a răspuns:

1.Ia niste mancare si ademenestel undeva mai departe de caini si te duci la el de mai multe ori pe zi sa ii dai de mancare ca acolo va sta pentru ca va sti ca acolo ii dai u de mancare.
2. Poate ca este femela in calduri, poti sa verifici