| Katherine20 a întrebat:

Deci as vrea sa va spun problema mea:
Eu nu prea ma pricep la mate si in semestrul 1 am ramas corigenta. Profu e unu foarte exigent care da note mici din orice si cam toti stiu ca are un obicei de a lasa corigenti.
In fine, am facut apoi cu un alt prof.Desi nu prea s-au vazut rezultate pentru ca eu aveam ore cu el fix dupa orele de la scoala (mai exact joi) prima ora o faceam impreuna cu inca 9-10 copii de la scoala lui+inca un baiat care era de la alta scoala. Apoi in a doua ora faceam doar eu cu el si cu baiatu ala.Dar cum profu respectiv era si diriginte la clasa in ora aia tot veneau diferiti parinti sa discute despre situatia copiilor si nu prea mai avea timp sa faca cu mine exercitii.Plus ca mai trebuia sa-l ajute si pe baiatu ala. Apoi mama mea l-a sunat pe prof si l-a intrebat cum ma descurc etc. El a spus ca sunt destul de ok si dupa parerea lui eu as fi de nota 6-7...adica dupa criteriile de la scoala lui. Apoi am vazut ca nu prea reuseam sa fac mare lucru si ca nu prea ma ajuta sa inteleg mai bine..asa ca acum fac cu alta profesoara.Cu ea nu am facut pana acum decat o singura data pana acum.Si s-a mirat cum de am ramas eu corigenta pentru ca ea crede ca ma descurc binisor. Acum nu prea mai stiu ce sa cred. straight face Nu stiu cand fac acasa am impresia ca inteleg exercitiile dar apoi la test nu stiu ce mi se intampla parca uit tot. sad Profu ala cu care am facut prima data mi-a propus sa ma mut la scoala lui pentru ca acolo nu este chiar asa de greu cum este la noi si el este convins ca acolo clar as trece.Si parintii s-au gandit sa ma mute la alta scoala dar mie nu prea imi vine a ma muta. Adica sunt la scoala asta din clasa a intai,mi-am facut multi prieteni,avem atatea amintiri frumoase iar acum nu prea stiu ce sa mai fac. Va rog fara raspunsuri stupide, chiar am o problema si as vrea sa aud si sfaturile voastre happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai invata asa cum vrea proful tau si cand dai teste uite ce faci:
Uita-te la filmul tau preferat si atunci invata ceva la mate! Cand faci ceva e iti place fa si la mate si cand dai testul te gandestI? OARE CE AM FACUT CAND ma uitam la x DIN FILMUL y ...si asa retii mai usor, asa ar mai merge!

| KindduOullie a răspuns:

Pai ar fi o metoda sa te muti doar pe clasa a 8 sa te desparti de ei sau a 12 daca esti la liceu., daca acel profesor iti poarta pica nu ai ce sa-i faci.