| Jacob27 a întrebat:

E vacanta de vara, toata lumea se relaxează și am decis să plec o săptămană la niște rude la țară... M-am gandit ca o să stau in curte la soare cu o carte in mână și un Ice-tea lângă mine. Acum apare problema, nu am idee ce carte... Mă pasioneaza in special războiul, spionajul și romanele polițiste. Aveți ceva sugestii pe temele acestea? Fundăă!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Romanele lui Sven Hassel sunt despre razboi, mai precis, despre al Doilea Razboi Mondial. Cateva titluri: Legiunea blestematilor, General SS, Imperiul iadului, Camarazi de front. Un alt roman politist bun, din punctul meu de vedere, este Fantoma trecutului de Jo Nesbo.

8 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ce ai tu ramas necitit prin casa (nu sunt sarcastic).

| Jacob27 explică (pentru LTAA):

Am foarte multe carti necitite acasa, mama a cumparat multe carti si acum mi le-a lasat miehappy

| LTAA a răspuns (pentru Jacob27):

Iti iei de acolo.
Bafta!

| lBroken69 a răspuns:

Moisei,nu stiu daca se mai gaseste, dar e vorba despre Al Doilea Razboi Mondial in Ardeal, dupa declaratii si documente oficiale, in care sunt descries crimele facute de maghiari la noi in tara, si conditiile in care erau tintu-ti.

Sper ca te-am ajutat!**
Funda?

| Lisiele a răspuns:

Se întorc morţii acasă de Cornel Constantin Ciomazga.
O sa-ti placa.

| Raulbootcamp a răspuns:

Nu prea stiu cati de razoi si de astea

| Escov_Nicoleta_1997 a răspuns:

Padurea Spinzuratilor - Liviu Rebreanu

| zonny a răspuns:

Conspiratia mozart
Nu mi aduc.aminte acum autorul
Dar fac pariu ca o sa iti placa