| anonim_4396 a întrebat:

Am o idee, si as vrea sa o va imartasesc si voua, pentru am-i da sfaturi si eventual propuneti.
Ziua mea de nastere este chiar in Duminica de Pasti, iar vacanta este cu o saptamana inainte de Pasti si o zi dupa Pasti.Am auzit ca e mai bine sa iti ti ziua dupa ziua de nastere, nu inainte.Implinesc 13 ani si sunt in clasa a-7-a.
M-am gandit sa dau o petrecere in care se va sta o noapte (nu neaparat in pijama) in care sa invit fete si baieti, desigur colegi.
Eu stau in Sibiu, dar as vrea sa fac petrecerea la bunica in Cisnadie, deoarece casa are o curte e curte. Nu este ca la tara, este chiar in centru si e foarte frumos si numai ideal pentru aceasta ocazie.
Cu noi va sta (eventual sa puna masa, sa ne supravegheze cand trebuie) mama si atat.
Curtea nu e foarte mare dar indeajuns de mare pentru noi.
E o idee buna?
Ce activitati putem desfasura afara, in casa, pe parcursul noptii si dis de dimineata?
Dau fundita!
Apreciezi pe toata lumea care raspunde, dau vot!

Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| paupaulapaulina a răspuns:

Ai putea sa iti pui in aplicare ideea pentru ca e buna ( dar asigura-te ca prietenii vor avea cu ce sa vina ) happy
A-ti putea sa faceti urmatoarele lucruri : popice, volei, pentru. baieti fotbal, concursuri de karaoke, a-ti putea juca adevar sau provocare, intreceri de dans si ca sa iasa toate mai interesante, ai putea sa le faceti sub forma de concurs iar lla sfarsit castigatorii sa primeasca o diploma facuta de tine si cate o aruncare in aerwinking
Apropo daca doresti ai putea amenaja corturi sa dormiti peste noapte afara sau un foc de tabara...
Mult succes si incearca sa te asiguri ca nu o sa plouawinking

Daca mai ai nevoie de sfaturi id-ul meu este : paulaianos@yahoo.com

PwP kiss

Fundita happy

| delonia a răspuns:

Asta e misto mai ales daca ai si o curte.pe vremea aia nu e asa de cald dar merge, poti sa iti faci o pinata sau sa jucati ceva in aer liber...si seara va puteti face farse sau puteti sa faceti echipe si sa ziceti povesti de groaza si sa va costumati...mai multe chestii happy

| diana_5715 a răspuns:

DA ai ales fff bine imi placee ideea ta SUnt foarte multe lucruri de facut la o petrecere mai ales noaptea si mai aless la curte

Puteti sa dansati sa jucati baba oarba parca` din cate mai stiu eu sau puteti juca carti pe porunci sau puteti juca adevar sau provocare pe porunci sau puteti sa faceti un concurs acolo sa participe fetele si baieti sa fie in juriu si care este cea mai buna sa faci tu probe de dans de exemplu 1 sa le pui sa cante o melll sa danseze dupa o melll sau uh sa fi in juriu si cu baietii si fetele sa participe si uhh sa le faci cadouri diplome facute de tine chiar le va placea sau nu stiu cauta pe net cateva probe cum facea Andra MAruta la concurusl ala ollala era super deci sunt multe de facut! Bafta sper ca te-am ajutat Funidtsaaa?big grin:*

| lilien a răspuns:

Cred ca e o idee foarte buna, puteti dansa, sa jucati adevart sau provocare, vatea-ascunele noapte, e foarte misto noapte.Si sper sa fie vremea buna pentru voi.La multi ani pentru eveniment!