| ChangeName a întrebat:

Buna TPU.
Este o fata pe facebook de care mie chiar imi place.
Nu o cunosc abia mi-a acceptat cererea de prietenie si nu stiu cum sa fac sa ma bag in seama.
Orice sfat este bine primit despre cum ar trebui sa procedez, va rog mult sa ma ajutati.

6 răspunsuri:
| vinusipaharu a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, dar ai grija sa nu pari disperat.Fii cat mai natural, nu folosi replici de agatat si s-ar putea sa mearga bine.

| Fikki a răspuns:

Intra in vorba cu ea, insa fara sa fi prea disperat; incepe prin a te imprieteni cu ea iar apoi prin a-I face complimente ( insa nu ''gata preparate '' si nici cu duzina ). Apoi dupa ce aveti destula incredere unul in altul ii poti marturisi ca iti place de ea, cine stie, poate si ea simte la fel. Succes!

| mdaria a răspuns:

Salut-o, spune-i cine esti tu, de unde esti, intreab-o chestii ca si cum ar fi in fata ta si trebuie sa porti cu ea o discutie activa. Intrebarile curg de la sine, la fel si raspunsurile.

| DoriKat a răspuns:

Spune-i direct ca vrei sa stii mai multe despre ea, si ca vreti sa va intalniti. daca accepta, inseamna ca nu are prieten(sperbig grin). asa te poti convinge daca iti place cu adevaratwinking. succes

| ChangeName explică:

Eu va multumesc ca incercati sa ma ajutati dar eu nu pot fi asa direc, poate pentru ca unu dintre cele mai mari defecte ale mele este rgoliul

| Marybm a răspuns:

Intri pe ea da nu o iei direct cu cf frumoaso? ii penibil. asa ce faci daca deranjezi ii multumesti ca ti-a acceptat cererea, sa zic ii faci un compliment, bagi acolo ca ii pari cunoscuta. si dupa normal va spune eu nu te cunosc sau nu prea cred ca iti sunt cunoscuta si ii spui de unde esti? sau cv de genu, nu stiu totul va veni de la sine!batting eyelashes

Bafta. big grin Funda?batting eyelashes