| Andreea2017 a întrebat:

Hei TPU, imi place mult de un băiat care nici nu știe ca exist prietenul lui cel mai Bun mi-a spus despre el și i am văzut și Facebook ideea este ca am un sentiment ciudat chiar vreau sa îl cunosc. E un băiat deosebit. Dar nici cererea de prietenie pe Facebook nu mi-a acceptat o Cum as putea sa mă bag în seama cu el sau ar fi mai bine sa aștept sa na sune prietenul lui și sa vorbească el cu băiatul acela

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ti-a acceptat nici cererea de prietenie de pe Fb, chiar nu te duce capul ca nu vrea sa te cunoasca?
De ce sa mai insisti, pur si simplu baiatul nu vrea nici un contact cu tine!
Lasa ce spune prietenul lui, ca poate sa faca misto pe seama naivitatii tale, ca sa rada mai tarziu cu prietenii lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietilor le place sa fie bagati in seama.Nu ii spune ceea ce simti niciodata prin intermediul altcuiva ci pe cont propriu. Cerei prietenului sau numarul lui de telefon si ii poti lasa un mesaj, asta daca nu vrei sa i-o spui face2face ceea ce nu ti-as recomanda neaparat.

| Andreea2017 explică (pentru anonim_4396):

M am gândit sa îi dau și mesaj pe Facebook dar nu știu mă gândesc ca poate crede ca sunt prea insistenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea2017):

Da adevarat, i-ai putea lasa impresia asta
Dar mai bine vorbesti cu prietenul lui si il intrebi cum sa ii spui subtil ca iti place de el