| IngerPazitorr a întrebat:

Ieri, bunica mea a observat ca mi-a crescut parul la subrat si m-a innebunit! Ba ca imi cresc sanii, ba ca poate imi vine ciclul...Cand ma vad cu ea doar de asta imi vorbeste si a devenit enervanta...Am 2 intrebari:

1. Ce sa fac cu parul de la subrat?
2. Ce sa fac cu bunica?

Multumesc!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Las-o si pe ea sa retraiasca amintirile din copilarie. Daca te deranjeaza subiectele legate de propriul organism, abate discutia spre alte amintiri, de exemplu cum o fost cand s-a sarutat prima data. Dar poate astea sunt si mai jenante pentru tine?
Eu zic sa nu te epilezi, ca daca te apuci de treaba asta odata, nu mai scapi, doar daca, mai tarziu, vei avea un prieten prea sensibil.

| Tavy100 a răspuns:

1. Il epilezi
2. Cu bunica ta daca nu o poti pacali ca i s-a parut ca ti-a crescut parul la subrat, poti sa ii spui mameti tale sau tatului tau ( depinde daca bunica ta este din partea tatalui sau a mamei) si ii spui ca a innebunit si sa o calmeze ei cumva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa parul; de la subrat asa, toate au un rost, toate sunt facute cu un rost, iar bunicii sa-i spui pur si simpluca intrabarile si subiectul te deranjaza, scurt si la obiect.

| nothinglefttolose a răspuns:

Epileaza-te.Informeaza-te intai despre asta si alege cea mia buna metoda. Iti recomand epilatorul sau ceara.Nu te apuca sa te razi cu bicul ca nu e bine.Asta,daca bunica ta nu are nimic impotriva, dar nu cred ca ar avea ceva din mnoment ce e atat de preocupata de dezvoltarea corpului tau asa ca cred ca va intelege ca epilarea e o necesitate.

Acum, despre bunica ta...nu as sti ce sa zic. Poate te crede prea nepregatita, poate vrea sa te pregateasca pentru ceea ce urmeaza in viata ta.Adolescenta si toate alea. Incearca sa fie o bunica buna si cred ca face bine ca iti vorbeste deschis despre chestiile astea si nu te lasa sa te informezi singura de prin nu stiu ce locuri ca sa poti pati ceva. Spune-i ca stii si tu ca lucrurile astea se vor intampla si ca sa nu iti mai vorbeasca atat despre toate astea pentru ca te face sa te simti ....nu stiu eu cum te simti tu. Spune-i ce crezi, nu ocoli subiectul, dar nu te certa cu ea.

| dariusel3 a răspuns:

1. Sa te epilezi doar daca vrei dar eu cred ca este necesar 2. iar cu bunica pai spune-i ca ii ceva normal este o etapa din viata ta in care avansezi

| BiiUtzaa a răspuns:

Buna! 1: Ar fi bine sa te razi!
2:Asculto pe bunica ta ea vrea doar sa fi pregatita de etapa vieti in care te maturizezi ascult-o ea a trecut prin asta si nu iti fie rusine vorbeste deschis cu ea sau cu mama ta sper ca te-am ajutat