| MaiaMaria12345 a întrebat:

Ieri m-am plictisit enorm! Mi.am făcut temele dar nu mi.a trecut plictiseala! Apoi mi.am sunat prietenii dar....ba unu era la cineva în vizită ba una avea musafiri și tot asa! va rog spuneți.mi ce să fac când mă plictisesc! Cele mai multe idei FUNDA!
Multumesc

3 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Ufff,ce-as vrea sa ma plictisesc si eu...
Mie imi place tare mult sa citesc(nu orice, nu imi plac cartile recomandate de scoala). Sunt atatea carti online... Poti sa iesi afara, poti sa mergi la un suc/cafea.Mie imi place sa gatesc, in general deserturi.Recent m-am apucat si de voluntariat si imi ocupa ceva timp.Cauta si tu ceva asemanator,care te poate ajuta si in viata.
Asculta muzica,joaca-te ceva pe net,citeste reviste, gateste,mergi la o prietena, mergi la un film sau uita-te acasa, uita-te pe Youtube la tutoriale despre machiaj sau alte teme, fa teste de personalitate, de cultura generala.

| gamesFENOMENUL21games a răspuns:

Gaseste-ti un hobby daca nu ai deja, de exemplu hobbyul meu e sa joc jocuri video, sa colectionez timbre, sa citesc etc.
Hobbyul trebuie sa fie unul cat mai original, eu colectionez timbre si cand ma plitisesc le asez dupa categorie.
Hobbyurile difera de la varsta la varsta, de la persoana la persoana

| adriana899 a răspuns:

Citeste multe carti cand te plictisesti, pe viitor o sa ai un vocabular vast