| claudiu97 a întrebat:

Imi puteti spune si mie povestea jocului Assassin's Creed II, Brotherhood, Revelation?

Răspuns Câştigător
| vladuskhy747 a răspuns:

In acII desmonds miles scapa de la abstergo cu ajutorul lui lucy stillman care il duce la niste tipi cu un animus. El retraieste viata stramosului sau Ezio Auditrore da Firenze din Florenta, Italia. Acest tip era un gigolo urias pe strazile pline de curve ale Italiei. La varsta de 17 ani tatasu si cei 2 frati ai sai sunt inchisi in puscarie din cauza unui idiot ce lucreaza pentru Templari. Templarii sunt o organizatie ce doreste sa atinga scopuri nobile prin moduri neortodoxe. De exemplu ei doresc sa fie pace pe pamant prin subjugarea tuturor oamenilor. Asasinii, pe de alta parte vor libertate si de asta se afla intr-o continua lupta. Bun, deci familia lu Ezio in afara de ma-sa si sora-sa sunt intemnitati, iar ezio se catara la fereastra celulei lor unde tatasu ii spune sa mearga intr-o camera ascunsa din semineul casei sale. Tata-su, Giovanni Auditore era Asasin si de asta a fost intemnitat de Templari. Eziop gaseste in camera aia ascunsa un costum de asasin si niste arme printre care niste lame ascunse rupte. Ezio a mai aflat ca trebuie sa mearga la boschetaru ala care l-a intemnitat pe tatasu sa ii dea un act prin care scrie ca n-a facut nimic( tipu ala era asa zis bun si mai incolo se afla ca el i-a intemnitat). Ziua urmatoare Ezio observa ca membrii familiei sale nu au fost salvati si sunt spanzurati. Pe urma merge la Leonardo da Vinci, cu care s-a imprietenit sa-i repare lamele ascunse dupa niste pagini de codex gasite de la maiestrul asasin Altair Ibn-La Ahad.In fine. Ezio omoara putin cate putin, de-alungul a vreo 25 de ani mai multi membri ai templarilor si ajunge la capul rautatilor, Rodrigo Borgia, care a ajuns papa. Ezio ajunge la vatican unde era Rodrigo si descopera ca insasi sceptrul papei( al lui Rodrigo) este un mar al edenului cu care el subjuga oamenii. Ezio se bate cu rodrigo intr-un loc unde cei ce au fost inainte (zeii) au lasat un mar al edenului(sunt mai multe, tot asa vreo 25) il bate pe rodrigo dar nu il omoara, acesta fuge, iar ezio ia marul edenului si vede o proiectie holografica interactiva a uneia din membrii celor ce au fost inainte, numita minerva parca si ii zice lui ezio niste chestii despre sfarsitul lumii. Pe urma, in Brotherhood ezio afla ca rodrigo e tot rau si se duce sa-l omoare, dar chiar propriul sau fiu, Cesare borgia il omoara pe rodrigo dandu-i un mar otravit. Pe urma mai trece ceva timp si ezio merge si il omoara pe cesare ajungand la un alt loc unde se intalneste cu alt membru al celor ce au venit inainte care vorbeste direct lui desmond prin ezio (prin memoria transmisa prin animus) ce vorbeste tot chestii de sfarsitul lumii.Pe urma, in prezent, desmond se duce la locul ala unde era marul edenului in roma si este parca tinut intr-o transa si o injunghie fara sa vrea pe lucy, tipa din ac1 care il ajuta sa scape din abstergo. In ac revelations desmond este in coma dupa ce a injunghiat-o pe lucy si este pus in animus ca sa supravietuiasca de tipii aia care in ac2 aveau animusu dupamce te-a ajutat lucy si de taicasu.Desmond observa ca trebuie sa retraiasca din nou viata lui ezio ca sa termine cu revelatia asta si sa poata sa ajunga inapoi la normal. Dupa, retraieste viata lui eio, unde se duce pe unde era altair in ac1 si tot gaseste niste chei cu memorii de ale lui altair puse special pentru cineva potrivit. Ezio le gaseste pe toate si deschide cu ele o poarta spre o un loc unde altair si-a ascuns toata avutia, cunostiinta. Ezio a n-a gasit ce a asteptat(carti, harti, din astea) ci in schimb a gasit primul mar al edenului, cel manuit de altair, dar nu vrea sa-l mai foloseasca, zicand ca a vazut destule o viata intreaga. Isi lasa acolo toate armele si vorbeste direct lui desmonds stiinds ca-l aude cumva si ii zice ca si-a jucat rolul si ca acum el trebuie sa o faca.Pe urma vine alt memru al celor ce au fost inainte si spune chestii cum ca trebuie sa salveze lumea. Pe urma se trezeste din animus si are o viziune si ii arata echipei lui (tipii cu animusu si tatasu) unde trebuie sa mearga ca sa salveze lumea

2 răspunsuri:
| KostyCool a răspuns:

Exista trailer pe youtube happy

| Kosmin19 a răspuns:

Joaca-te jocul si vei afla povestea. Pacehappy