| aaaalexa a întrebat:

impreuna cu clasa mea si doamna invatatoare facem o excusrie de 3, 4 zile si noi toti de abia asteptam si nu stiu cum sa facem sa alegem o data sa ii convine si doamnei invatatoare unii parinti zic ca dupa Paste dar e tarziu eu ziceam intre 10-20 apriliewinking va rog o idee funda+ vot inteligent

3 răspunsuri:
| Schmuky a răspuns:

Pai, parerea mea, este sa faceti una cand se face cald, nu tineti cont de calendar, ca dejeaba va duceti din 10 pana in 14 mai, daca e urat afara! Mai asteptati o saptamana, 2 ca se anunta vreme frumoasa, si mergeti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic sa o faceti in mai! Oricum, veti fi siguri ca va fi vreme buna, si in plus, nu o veti face in luna aprilie ( sa va tot certati pe o data ) ci mai bine puneti intr-o luna mai tarziu decat va asteptati. Stiu ca e tarziu, dar macar sa fie putina vara, ca e mai fain atunci. Unde va duceti? Uite, daca faci o excursie la Dunare, poate va veti scalda, deci sa fie vreme buna, asta conteaza, ca daca nu.se duce naiba toata excursia. Daca chiar vreti sa o faceti in aprilie, da, parintii au dreptate, mai bine dupa Pasti, ca acum toata lumea e ocupata cu pregatirile, si daca va duceti acum numa incurcati happy Cum vreti voi, eu am dat doar o sugestie! Funda?

| onlyya a răspuns:

Eu zic sa o faceti dupa Pasti, o sa fie mai cald si mai super.