| TokyoGirl a întrebat:

Vedeti eu pe data de 9 iunie termin clasa a-4-a si ma despart de d-na invatatoare! O sa avem o sceneta in care iepurasul si vulpea ii aduc doamnei niste scrisori/compuneri scrise de noi coppii pe care v-a trebui sa i-le citim.ideea este ca eu nu am prea multe idei.Doresc sa ii curga cateva lacrimi.Eu o iubesc enorm pe doamna desi sunt la ea din clasa a-2-a.Va rog ajutati-ma la cea mai buna idee dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| whispersinthedark a răspuns:

Stimata Doamna Invatatoare,

Au trecut multi ani de cand am facut primii pasi pe poarta scolii si multa vreme de cand am primit primul zambet al dvs, doamna invatatoare. Cu un sufelt cald, cu o voce blanda ne.ati apropiat de dvs. Eu eram mai timida. ati sta mai mutl de vorba cu mine si m.ati incurajat. M.ati indrumat cu blandete invatandu.ma regulile vietii de scolar, mi.ati aratat primele litere ale alfabetului.
Zambetul si blndetea dvs m.au ajutat sa devin curajoasa si sa pasesc hotarata pe drumul invataturii. Ati fost corecta in aprecieri, rasplatindu.ma dupa munca mea. Pt toate acestea, doaman invatatoara, eu nu va pot uita firea blanda si delicata si nu.mi ramane decat sa va multumesc din suflet pentru modul cum m.ati ajutat si m.ati format ca eleva si ca om.
De aceea va spun ramas bun si va doresc din toata inima multa sanatate, putere de munca spre a indruma si alti scoalri pe drumul vietii, darunid.le prinsoul dragostei si intelegerii dvs.
Funda`?batting eyelashes`