| SDavidS a întrebat:

Buna TPU happy! In august va fi ziua nasteri mele si i-am spus tatei sa-mi cumpere un Samsung Galaxy Note dar in vedere ca Note 2 va aparea in septembrie ce sa fac? Sa cumpar Note-u sau sa astept pana la Note 2?

3 răspunsuri:
| Razvan03Andrei a răspuns:

Ce vrei mai mult?
Tableta sau telefon, si cat ai fi dispus sa daihappy?

| Alcs a răspuns:

Salut eu nu prea vad vreo diferenta intre Note 2 si Note 1 asa ca nu merita si in plus e mult mai scump Note 2 decat 1. Cea mai buna varianta este Note1... happy

| ComanGeorge a răspuns:

Cum sa iti spun eu... ALCS ESTI PROST, cica nu e mare diferenta, eu am note 2 sdavids merita mult mai mult 2
1.procesor quad core mai bun decat dualu
2.camera reolutie mai buna, mai performanta
3.marimea, note are ecran mai mic, dar este mai lat ceea ce te face sa arati ca un taran cand il duci la ureche 5.5 vs 5.3 inch
4.androidul note 2 reuleaza jelly bean
iar note 1 gingerbread
5.ecranul este un super amoled hd inbunatatit
6.rezistenta la cazaturi este mai mar deoarece note 2 vine cu corning gorilla glass 2
Cred ca v-am lamurit si in rest este o diferenta de 5 milioane pe care note 2 ii merita