| NissanNavara a întrebat:

in primul rand ma iertati daca am gresit categoria, asa, sa incepem: acum vreo doua saptamani am avut 30 de iepuri si au inceput sa moara cam cate unu pe zi, acum mai am 8. Am mai intrebat pe la farmacii veterinare si mi-au dat ceva medicamente dar voi ce ziceti sa fie si din cauza ca le dau lucerna verde? am mai auzit de la oameni batrani ca mai bine le dau lucerna uscata, daca este verde nu le trebuie apa... ajutati-ma va rog, funda!

6 răspunsuri:
| EddyEnergyStar a răspuns:

Si eu am iepuri, si daca le dai lucerna verde nu le mai da si apa, astfel pot muri, mai bine o lasi la uscat iar atunci le poti da si apa dar NU multa...happy si nu are legatura cu sezonul ci cu alimentatia proasta. Bafta!happy

Răspuns utilizator avertizat
| iob a răspuns:

Si eu am iepuri si le dau verde si uda dar nu patesc nimic!
poate au scoarta in urechi daca au frige uste ulei de gatit si le pune in ureci in fiecare zi pana le trece

| iob a răspuns:

Si eu am iepurii si le dau de mancare iarba uscata si verde si nu au nimic poate ai tai au scoarta in urechi daca au frige niste ulei de floarea-soarelui lasa-l sa se raceasca si puele pana ce le trece in ziecare zi