| IoanaSorina a întrebat:

:* Luna aceasta merg la o nunta, si vreau sa imi iau o rochie mai simpla, alba. Vreau sa mai pun ceva pe ea, si accesorii, si nu stiu ce. As putea face eu ceva sa o ornez, daca imi dati ceva exemple. Sau as putea lua o rochie verde, dar mi-ar trebui la fel, ceva accesori si sa pun ceva pe ea, sa nu fie asa simpla. Cine ma poate ajuta primeste funda! happy Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca vrei neaparat sa porti rochie alba, poti intreba mireasa daca este deranjata. In prezent nu prea mai conteaza si eu am avut cateva nunti recent si am vazut persoane care sa poarte si alb si negru (ceea ce multi spun ca nu este ok), dar nu a fost nicio problema.
Pentru a o accesoriza, daca rochia este simpla si alba incearca sa iti iei un colier mai colorat si supradimensionat. Iti poti accesoriza plicul la nuantele pe care le are colierul, la fel si pantofii, dar incearca sa tii plicul in nuante asemanatoare cu pantofii. Daca optezi pentru rochita verde ia-ti tot un colier supradimensionat dar preferabil argintiu sau auriu, intr-o singura culoare, sau o culoare care sa mearga cu verdele (o nuanta de galben de exemplu). Si plicul ti-l poti accesoriza cu pantofii.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu acelasi comentariu vin si eu: nu rochie alba. Ce faci, concurezi cu mireasa? Toti se vor uita urit la tine.

| iulia_7948 a răspuns:

Nu se poarta rochie alba la nunta, decat daca e nunta ta. E urat si lipsa de bun simt fata de mireasa.

| IoanaSorina explică (pentru iulia_7948):

Multumesc de advertisment! :*

| ioanaAn a răspuns:

Eu zic ca n-are rost sa o ornezi, nu e pom de craciun. Ai putea sa-ti iei un colier mai pompos care sa iasa in evidenta si niste bratari, sa te machiezi si sa te aranjezi la par si e suficient.

| NobleHeart a răspuns:

O sa le las pe fashioniste sa-ti raspunda, insa te sfatuiesc sa nu-ti iei rochita alba, deoarece acesta este privilegiul miresei.Doar ea ar trebui sa se imbrace in rochita alba. happy

| IoanaSorina explică (pentru NobleHeart):

Multumesc pentru sfat! :* Nu o sa port rochia alba >big grin

| NobleHeart a răspuns (pentru IoanaSorina):

Cu placere! :*

| NMarius a răspuns:

Buna vezi poate gasesti ceva pe aici http://mdshop.ro/ recomand sunt super buni