| mirca a întrebat:

Buna TPU.Mai e o saptamana de scoala,si, fiindca la scoala nu mai facem nimic (ne-a incheiat si mediile) as vrea sa nu merg 2-3 zile.Cum pot sa chiulesc?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Sa bagi un text credibil la diriginte.

| NCN a răspuns:

1.Plegi direct 2. ii zici la mami tau sa iti faca o motivare pe zilele alea din motive personale in care ai lispit sau o motivare de la doctor sau o cafa la diriginta/e dar nu cred ca se mai pun.

| mirca explică (pentru NCN):

Sunt ultimile zile de scoala.Crezi ca imi pune absenta daca lipsesc? sau imi suna diriga parintii?(doar o data s-a intamplat cand am lipsit o saptamana si 2 zile din motive medicale)