| Ionelylovely a întrebat:

Maine am test la matematica. Imi este foarte frica. Si din algebra, dar si din geometrie ne da. Probleme cu triunghiuri si simetric. La algebra fractii in Q+. Cum credeti ca va fi?

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

De obicei, ca sa invat pentru un test incerc sa fac tema( nu ma prea ating de ea), dar dupa primul exercitiu facut gresit sau pe care nu stiu sa-l fac, renunt si ma uit la televizor(pe atunci e tarziu, deci probabil ma uit la Ally McBeal sau Houselaughing )

Nu prea iti sugerez metoda mea, desi am reusit sa-mi scot media 8 pe primul semestrusmug

2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Realizezi ca depinde de profesorul tau, nu? Iti recomand sa te mai uiti o data peste exercitiile facute in clasa.

| Ionelylovely explică (pentru Deliiiia):

M`am uitat, bineinteles. Le-am repetatat chiar de la inceputul caietului. Asptept rezultatele acum.