| Andrei2121 a întrebat:

Am o problema, marti dau teza la matematica sunt in clasa a 6-a si nu prea stiu geometrie la algebra sunt as dar la geometrie nu pot sa inteleg nimic am nevoie de un site cu niste probleme si la algebra si la geometrie si sa arate pe ecran dace este bine exercitiul sau nu va rog urgent!

7 răspunsuri:
| Ideea a răspuns:

Http://meditatiiconstanta.ro/category/probleme/clasa-a-vi-a/
Aici sunt multe probleme de geometrie, pe categorii si capitole, rezolvate pe intelesul tuturor.
Sper ca te-am ajutat.

| Snowclaw a răspuns:

Te invat eu geometrie.
o asta e un cercwinking
[] asta un dreptunghi big grin
gata! te-am invatat geometrie!

| Vicol_Beny_1997 a răspuns:

Si eu am teza astazi dar nu ma bazez pe un site inactiv asa ca iti urez succes la invatat laughing

| Petrica_Costea_1998 a răspuns:

Spuneti-mi:Bogdan culege 70 la suta din cele 30 de lalele din gradina.Cate lalele culege Bogdan? Dau funnda

| SirAndrei13 a răspuns:

Http://www.scritube.com/......155196.php la geometrie.
Aceste lucruri le ai scrise si pe caiet sigur.
Le mai gasesti si in carte.
Fa mai multe probleme de geometrie sa-ti imbunatatesti tehnica.
Incearca problema asta usoara http://www.scritube.com/......55196.php.
Mai cauta pe google.