| Deltah a întrebat:

Mi-am schimbat font-ul de la mess iar problema e ca mereu imi scrie cu bold ( eu nu selectasem bold ) si mai tot timpul trebuie sa schimb ca sa nu mai fie asa, dar din pacate tot cu bold scrie. Am incercat in multe feluri sa schimb asta dar nu reusesc. Poate ma puteti ajuta voi...

2 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Păi e foarte simplu. Ar trebui să ştii. Deci Ctrl+Shift+P >> Appearance >> Default font and color for message windows >> Change Fonts & Colors >> Message Text Style. Selectezi font-ul, font style-ul, size, effects. Faci click pe Ok, Apply şi din nou Ok.

| mariuster a răspuns:

Du-te sus la Messenger > Preferences > Appearance > Change Fonts & Colors. Daca schimbi fontul si culorile doar in chat nu se vor salva. Daca faci cum ti-am spus eu vor ramane asa pana cand le schimbi din nou.