| lovemusic605 a întrebat:

Bună, TPU! mi puteţi spune, vă rog, cum să strâng mai multe semnături la o petiţie online?
Mă refer în afară să distribui pe Facebook şi pe e-mail sau messenger, căci deja am făcut asta, aş vrea ceva nou. Îmi puteţi da sfauri despre cum să obţin mai multe semnături la o petiţie? Vă rog! puppy dog eyes Dau fundă.winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe siteuri care au aceeasi tema cu doleanta din petitia ta si lasa acolo link-ul petitiei si o descriere a sa ca sa fie mai tentant.

4 răspunsuri:
| Dheutsik a răspuns:

Poti pune afise (scrise de mana sau trase la imprimanta daca vrei si poti) in orasul/satul in care locuiesti, poti sa te duci in scoli/licee, poti sa dai un mic anunt publicitar intr-un ziar, poti sa iti faci un mic sand in strada si sa dai o prajiturica sau ceva de genul in schimbul unei semnaturi. Sper sa reusesti si sper ca sfaturile mele sa te ajute. Funda?

| Skizzi a răspuns:

Schimba datele(informatiile... pentru ce e petitia...) din petitie cu ceva pe care sa-i faca pe oameni sa semeze (ex. copil bolnav ce are nevoie de semnaturi pentru bani, pentru marirea salariilor, etc) nu e sigur ca va merge sau ca vei putea sa faci asa ceva, dar totusi incearca.

| youcon a răspuns:

Posteaza linkul pe cat mai multe forumuri.

| Loveisinthevodka a răspuns:

Îţi rogi prietenii, şi o idee mai bună:
Rogi paginile să te ajute cu o semnătura la petiţie, şi le întrebi dacă vor să pună pe pagina lor. fundiţă?puppy dog eyes