| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

Nepotica mea din partea surorii merge in tabara la vara si am nevoie de ajutor(pentru ea)

Raspunsul care va primi funda+vot+ajutor la o problema paranormala(am vazut o fantoma...) va contine:
-2 bancuri foarte foarte amuzante
-1 poveste de groaza (si scurta)+una rara(poate fi inventata de voi)
-2 jocuri care pot fi jucate in tabara
-2 mancaruri care pot fi mancate la focul de tabara si care pot fi cumparate(fara bezele)
-2 farse care pot fi facute noaptea

Multumesc mult de ajutor

7 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Si intrebarea care este?

| L7w7n7d7 a răspuns:

Bine.

| EVA9443 a răspuns:

1.Discutie intre doi soti:
-Iubitule de ce iesi pe balcon de fiecare data cand cant? (intreaba sotia)
-Ca sa vada vecinii ca nu te bat (raspunde sotul/)

-Un cetatean merge la casa de bilete a unui aeroport:
-Un bilet pana la Pentagon as dori si eu va rog!
-Pai stmabile avionul asta nu merge la Pentagon.
-Pe pariu?

Un arab scutura un covor de la etajul 4. Un trecator il intreaba:
-Ce are ba nu porneste?

Anunt intr-o cantina cu studeti:
"Stimati studenti, nu aruncati mancarea pe podea, 3 caini au murit deja!"

Copii ce ati dori sa auziti in timpul inmormantarii voastre?
Vasile:as dori ca oamenii sa spuna ca am fost un medic extraordinarsi ca am salvat multe vieti!
Maria:asi dorica toti sa spuna ca am fost o mama buna, o persoana buna, o bunica iubitoare.
-Dar tu Ioane ce ai dori sa auzi?
-"Priviti! Se misca! Se misca!"

2.JOC DE CUNOAŞTERE: GHICEŞTE CINE SUNT!
Fiecare participant scrie pe un bileţel:
- culoarea părului;
- culoarea ochilor;
- sexul;
- vârsta;
- localitatea de provenienţă;
- un hobby
Se amestecă toate biletele într-o şapcă/pungă, etc., apoi animatorul sau unul dintre participanţi extrage un bilet şi citeşte conţinutul acestuia. Copiii trebuie să ghicească despre cine este vorba. Cel recunoscut (sau nu!) preia sarcina jocului.

JOC DE IDENTITATE: JOCUL NUMELOR
Acest joc ajută copiii să reţină mai uşor numele celorlalţi sau suscită sentimente pozitive.
Varianta 1: copiii şi animatorul sunt aşezaţi în cerc. Animatorul îşi spune numele „Mă numesc … „, iar copilul din dreapta sa continuă: „Mă numesc …, iar tu te numeşti …" şi se continuă până la ultimul copil.
Varianta 2 : se solicită fiecăruia să-şi atribuie o calitate alături de nume: „Mă numesc … şi ştiu să cânt.", iar copilul din dreapta spune: „Mă numesc … şi-mi place să compun poezii, iar tu te numeşti …. şi ştii să cânţi."
Varianta 3 : constă în exprimarea stării de spirit, a sentimentelor, alături de nume. „Mă nmesc … şi sunt fericit".
Se poate aplica fiecare variantă fie spunându-şi fiecare numele său şi pe al vecinului din stânga sa, fie – cerinţă care solicită şi mai mult memoria şi atenţia – spunându-şi numele său şi pe ale tuturor participanţilor la joc.

3. povesti de groaza :
Continuam pe vremuri existau niste creaturi care aveau trupuri de om cu par de pisica pe ele cu cozi si care faceau miau si se numeau la singular gheonoaia, pe vremuri ele furau porumb lubenita, cartofi, apa din fantani, alimente de la oamenii ca sa ramana in viata (le mancau evident)povestea o stiu de la un prieten si o zic cu cuvinte vechii taranesti(dada, etc.)bunica acelui baiat cand era mica 6-14 ani a ramas intr-o seara singura cu o prietena de 14 ani, stateau prin casa isi faceau diferite ocupatii si bunica prietenului meu aude o pisica ea se duce la prietena ei si ii spune dada, dada lasa-ma sa ma duc pana in curte ca sa iau pisica ca e singura afara si ea ii raspunde nu te duce dada ca e gheonoaia, in acelasi timp gheonaia se duce langa geam si incepe sa il zgarie continund sa mieune strabunica lui continua sa insiste dada dada lasa-ma sa ies sa o iau in casa ea neschimbandusi parere(iti imaginezi erau mici)cand i-a zis si a treia oara sa se duca ea raspunzandui la fel gheonoaia a zgariat puternic pe geam si apoi a disparut, dimineata fetele s-au la geam vazand urmele de gheare.

Aratarea din noapte eram cu gasca mea in parc cand de odata se misca scaunul si apare o fata am inrebat cine e dar mi-a spus ca ie dor de familia ei atunci am fugit dar nea alergat si atunci mam urcat in uscator si o vedeam cum rupe un copac iar atunci am sarit de la uscator si ma auzit m-am ascuns si am fugit in casa am luat pusca lui tata si am treas in ea m-a vazut si a aparut prietenul meu de mana ei il strangea de gat si atunci prietenul meu i-a dat una si am fugit atunci prietenele mele in preuna cu iub a mea au fugitin trun tufis si atunci in spatele prietenelor mele si atunci au murit toti

4. mere, peste, carne, dulciuri, chipsuri, pesmeti, biscutiti, croasante, fructe.

5.Am machiat baietii in timp ce dormeau, ba unuia i-am pus si o fundita rosie in cap le faceam manichiura si pedichiura, puneam in fata usii un vas cu apa si cei care intrau se impiedicau de el(o fata a si cazut in apa), cunoscuta pasta de dinti pe clanta si pe fata am mai dat mainile baietilor cu vaselina urat mirositoare (de aia pentru tantari), furam mancarea din camera baietilor(desigur ca mai apoi o returnam in cantitati mai mici ) speriam baietii noaptea, noi fiind si cu un etaj mai sus le mai turnam cate o caldare de apa in cap cand scoteau capul pe geam etc etc.

Cele mai tari farse sunt si riscante. Cum ar fi ia o folie de plastic transparenta si mare si inainte de culcare puno pe wc si leag-o bine si seara cand cineva se duce la baie...(poti sa-ti imaginezi singura rezultatul) dar ai grija sa nu te duci tu.Sau sa tragi salteaua de sub cineva care doarme.Sau poti sa iei o bricheta si 2 farfurii si pui sa arda bricheta sub una din farfuriisi asa o sa aiba funingina si ii dai cuiva farfuria aia muradara si u cu cealalta desenezi pe fata si ii spui sa te imite dar el sau ea o sa se manjeasca pe fata fara sa stie.SAu pui niste obstacole si cineva legat la ochi trebuie sa mearga peste si cand ajunge la ultimul pai in spatele obstacolului(in locul unde ar trebui sa callce ) un lighean cu apa o sa se ude tot.

fundita?

| MicutzuDragutzu a răspuns:

- Doctorul ii spune unei tiganci : Doamna... AVETI O FETITA!
-Tiganca: Domnule doftor! Este al meu
____________________________________
Doi indragostiti stateau imbratisati in fata semineului. La un momentdat aud batai in usa. Se duce el sa deschida...era soacra care spunea: Am venit sa stau aici!
El: Bine! Aici sa stai, spuse inchizandui usa in nas.

Poveste de groaza : a in fiecare an asteptam cu nerabdare Craciunul.Am facut cumparaturi o zi intreaga si cu voie buna ne-am indreptat spre satul bunicilor.In masina eram eu, prietenul meu cata, si cea mai buna prietena a mea, deea.
Eram foarte binedispusi candam si spuneam glume, dar eu aveam o presimtire neagra, ceva nu ma lasa sa fiu pe deplin vesela.Bineinteles ca aveam dreptate.La numai 2 ore masina s-a orpit langa un han.Era destul de intuneric si nici unul dintre noi nu stiam ce s-a intamplat cu masina, asa ca am decis sa inoptam la han.
Pana aici nimic suspect, doar ca eu deveneam din ce in ce mai nelinistita.Am luat doua camere si am mers sa dormim.Dar nu am intrat bine in camera, si usile s-au blocat.Eu eram cu cata, dar deea era singura si tipa ca o besmetica ca nu moate deschide usa.I-am strigat sa se linisteasca pentru ca nu o sa rezolve nimic asa.
Cum nici noi nu reuseam nici cum sa deschidem usa, am incercat sa sunam la receptie.Ne-a raspuns o voce de femeie: "buna. sper ca va distrati.nu aveti nevoie de nimic pentru ca mai aveti de trait doar un pic". Eram din ce in ce mai inspaimantata, dar m bucuram ca deea s#a oprit din tipat.Am incercat apoi telefoanele mobile dar nici unul dintre noi nu aveam semnal.
Atunci am hotarat sa ne punem sa dormim, deoarece cata a spus ca este doar o gluma si dimineata totul va fi bine.Dar de insela amarnic.Intradevar a doua zi dimineata am reusit sa iesim din camera, si am mers in camera deei.Am ramas socati de ce am vazut acolo.Deea era intr-o balta de sange, cu o cheie in mana, dar capul in lipsea.
Am plecat rapid din han, dar am ramas foarte surprinsi cand nu am vazut pe nimeni in han.Ne-am urcat repede in masina, care minune mergea.Am ajun intr-un tarziu in satul bunicilor de unde am telefonat la politie si le-am spus despre cele intamplate. Politisti ne-am facut nebuni, si ne-am spun ca hanul acela a ars acum 1 an exact in acea zi despre care vorbeam noi.
Nu ne venea sa credem.Am incercat sa depasim ce am trait.A doua zi stateam in jurul bradului, dar mai tacuti ca de obicei, si asteptam sa ne desfacem cadourile.Eu am fost prima.Nerabdatoare am desfacut fundita rosie si cand m-am uitat in interiorul cutiei am lesinat.Cata s-a uitat repede in cutie sa vada ce m-a ingrozit.Acolo era capul prietenei mele deea cu o felicitare pe care scria 'Craciun Fericit '

Jocuri nu stiu, dar sper sa va ajute cei lalti utilizatori happy

| GiulianoSenior a răspuns:

Mai doriti si alt ceva ....care este intrebarea?

| TheDany22 a răspuns:

2bancuri-De ce sunt moldevenii asa sanatosi? Rasp: Ei mananca fara ''e-uri''
-In jungla se da o petrecere toate animalele vin mai putin miriapodul. Acesta ajunge peste o ora toti il intreaba dc? Iar el spune : Cine naiba a pus afisul ala la usa cu : Va rugam stergetiva pe picioare
1poveste de groaza-Asta o poti face pe moment : Intro cabana (sau unde sunteti cand spuneti povestea) se spune ca exista o fantoma care bantuia toti copii si intro seara exact ca asta ea isi face aparitia lasand usa deschisa (apoi toti se uita la usa si tu ii sperii cu un BUUUU clasic)
2jocurii-Adevar sau provocare
-Bolt
2mancaruri-Carne
-Chipsuri
2farse - Astepti sa se faca noapte si dupa aceea pui o lanterna pe cort(daca ai daca nu .....nasol) si dupa te dai drept un monstru
-Cand toti dorm prefate ca tu ai vazut o fantoma si iai trezit pe toti si iesiti toti di cort/cabana va duceti afara si apoi tu gasesti un loc unde sa te ascunzi (ei vor crede ca ai disparut) dupa ce sau speriat te duci incet pe la spate si ii speri cu un Buuuu clasic big grin Funda?