| Elide a întrebat:

o săptămână merg la mare si as vrea sa stiu,daca imi voi lua aparatul de fotografiat, exista șanse sa raman fara el? Cand il las in camerele de hotel si noi le incuiem, nimeni nu va mai avea acces acolo..am dat destui bani pe el si mi-e frică

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cel mai bine e sa il iei cu tine mereu sau lasa-l acasa, nu se stie niciodata

| Skarr a răspuns:

Pai mai sunt hotele unde intra sa faca curatenie. In rest nu cred ca are cine sa ti l fure din camera.

| Gabrielarsf a răspuns:

In orice hotel exista camere video. Orice femeie de curățenie care intra in lipsa ta are un tabel cu check in la orele care intra si face curățenie. Dacă se intampla ceva cu toate ca nu am auzit niciodată si stau de 24 ani in cta sunt direct răspunzători si buni de plata. Dar repet "Nu am auzit sa se întâmple așa ceva"! Drum bun si distractie plăcută!

| Simpatic a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa lipseasca ceva din camera, asta daca anunti la receptie sa nu ti se faca curat zilnic.
Sau la receptie au un loc pentru valori, il depui acolo!
Sau camerele de hotel de lux au o bucata din ceea ce se numeste SEIF.

| DiXy452 a răspuns:

Eu mi-am lasat diferite lucruri de valoare prin camerele de hotel si nu am patit sa raman fara ceva. Dar daca ramaneam,eu personal,aveam de gand sa ma duc la receptie,sa declar furtul,sa cer inregistrariile de pe camere(daca exista camere) si sa vorbesc cu manager-ul hotelului, cine mai are acces in afara de mine in camera. Pana la urma, nu a prins picioare si a fugit.
Acum recent, am vazut ca exista in camera un seif unde poti sa iti lasi diferite obiecte de valoare.
Dar pana acum nu am avut probleme, eu fiind si sceptic le ascundeam bine in camera, oferindu-le un mic "strat protector"
Funda? Sper ca te-am ajutat

| Sofer a răspuns:

Poti sa il lasi fara griji in camera. Usa la camera inchisa si la balcon la fel laughing)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este sigur. Doar este hotel. Daca dispare cumva ceva, se stie ca femeia de serviciu este trasa la raspundere. Deci este totul ok.
Vacanta placuta!