| MicutzaMea a întrebat:

Buna TPU.
Poate că o să fie puțin ciudat întrebarea dar nu știu de unde altundeva pot să mă interesez.

Anul asta vreau să mă duc prima dată în România la mare! M-ar interesa că unde pot să-mi las mașina. Fiindcă nu se blochează. Undeva la vedere aproape de mare!
Exista așa părticică acolo oriunde unde pot să las?
Asta întreb cine a fost acolo și știe sau acolo stă.
Am avut o sursă sigură.

Mersi o zi faină

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti montezi pe masina sistem de alarma si inchidere centralizata ca nu se poata parca masina pe malul marii, iar parcarile sunt la distante mari de apa, nefiind pazite de paznici.
O alta varianta este sa pleci la mare cu trenul si sa nu mai ai grija masinii.

Din ce aud de la cei care merg la mare, este ca parcarile sunt extrem de scumpe, dar nu sunt supravegheate decat de cei care vin sa verifice biletele de parcare si iti lasa amenda in geam sau iti ridica masina pe platforma si ti-o duce in parcul de masini.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Poți să faci ca Mr. Bean, dacă mai ții minte… Parchezi unde vrei… Demontezi volanul și îl iei cu tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal că ai unde parca, zone sunt, locuri libere să găsești. Iar în sud e chiar gratis.

| MicutzaMea explică:

Sau o zonă mai retrasă unde chiar am vedere la mașină.
E o idee bună asta cu închidere centralizată și alară.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MicutzaMea):

Ma indoiesc ca poti duce masina pe malul apei, ca sa ai vedere la ea.

Dar noaptea ce faci?
Cine ti-o pazeste? ca doar nu dormi in masina...

| mihai69 a răspuns:

O lași în parcarea hotelului, duh...

| Lioana a răspuns:

Sa vezi masina de pe plaja, nu se poate. Pe plaja nu se poate intra cu masina si chiar daca s-ar putea parca undeva unde sa se vada de pe plaja, doar nu vrei sa stai tot timpul cu ochii pe masina. Rezolvă problema cu închiderea masinii sau vino cu alt mijloc de transport si stai linistit.