| cFlorin a întrebat:

Pot juca FIFA 2008 in retea FARA INTERNET? In acceasi camera am doua calculatoare poate juca tata de pe unul si eu de pe unul in echipe adverse de pe cele 2 calculatoare? FARA INTERNET! Precizati pasii big grin FUNDA

Răspuns Câştigător
| MadalinNedelcu a răspuns:

Indiferent daca routerul primeste sau nu internet din exterior, reteaua locala (LAN) ramane activa iar tu te poti juca in retea, poti face sharing intre pc-uri...pe cand un switc daca nu il tii conectat la net iti arata iconita aceea cu un "X" rosu happy

7 răspunsuri:
| claudiu11re a răspuns:

1 iti trebuie cablu de retea
2 trebuie sa te conectezi din joc dupa ce ai bagat cablu de retea si sa vezi la optiuni

| muzicalBoX a răspuns:

Fara internet nu poti juca dar poti juca dupa acelasi comp cu ajutorul unui joestik

| taur77 a răspuns:

Salut.Ai nevoi de un cablu de retea cu care sa conectezi cele 2 calculatoare si apoi intra in joc si cauta sa joci multiplayer >lan(local area network). Bafta!

| epiktor a răspuns:

Salut. Pti sa joci Fifa 08 in retea, dar vei avea nevoie de un switch si de 2 patchuri care sa lege ambele calculatoare in retea, apoi vei mai avea nevoie de hamachi iar totul o sa fie perfecthappy

| MadalinNedelcu a răspuns:

Nu ai ce face cu un switch daca nu ai net. Iti trebuie un router la care legi cele doua pc-uri pentru a creea o retea locala intre ele, pentru ca fiecare pc sa aiba IP-ul propriu. Baga id meu si te pot ajuta: st3lystoo. Bafta!

| epiktor a răspuns (pentru MadalinNedelcu):

Routerul are la baza un switchhappy un switch e cea mai buna metoda prin care poti sa faci retea. pretul unui switch incepe de la 35 de lei pe cand cel al unui router incepe de la 100 de lei. Care e mai avantajos?

| MadalinNedelcu a răspuns (pentru epiktor):

Are la baza un switch insa un switch nu iti creeaza o retea locala (LAN) pentru ca nu are un management al IP-urilor, etc...numai un router o face. Un switch este folosit pentru pentru a-ti conecta sa spunem doua calculatoare din casa la reteaua de Internet a provider-ului tau, NU PENTRU A CREEA TU O RETEA LOCALA. Repet, o retea locala creezi numai CU AJUTORUL UNUI ROUTER! O zi buna!

| MadalinNedelcu a răspuns (pentru epiktor):

Indiferent daca routerul primeste sau nu internet din exterior, reteaua locala (LAN) ramane activa iar tu te poti juca in retea, poti face sharing intre pc-uri...pe cand un switc daca nu il tii conectat la net iti arata iconita aceea cu un "X" rosu happy

Întrebări recente