| diana1211 a întrebat:

Sa zicem ca eu sunt pasionata de astronomie, mitologie, lucruri paranormale..stiinte de genul acesta.Am citit de curand ca sunt vreo 40 de puteri paranormale.Insa toate site-urile pe care le-am citit probabil dau copy paste de la altele si scriu aceleasi lucruri.Adica puterile principale si cele mai intalnite.Dar eu as dori sa citesc despre toate cele 40. Daca stie cineva unde as putea sa citesc toate cele 40 de puteri paranormale(gen telekinezia, telepatia)..va rog sa-mi spuneti sau sa-mi dati link-ul sau ceva.
P.S.:Am vazut intrebari legate despre puteri paranormale asa ca pentru cei care au chef de ras..vedeti-va de treaba si nu mai intrati pe intrebarea mea.Eu pur si simplu sunt pasionata de chestii din astea si vreau sa stiu despre ele!
Va rog frumos ajutati-ma daca stiti unde as putea gasi toate cele 40..sau macar mai multe caci mereu le vad pe acelea 10 sau 11 principale si intalnite.
Funda :*

5 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Bun, in primul rand nu are astronomia nicio legatura cu lucrurile paranormale. Astronomia e o stiinta care se ocupa cu studierea Universului, pe cand asa zisele fenomene paranormale se bazeaza in mare parte doar pe povesti nedovedite in niciun fel pana acum. Deci mitologia sau fenomenele paranormale nu sunt stiinte. E foarte bine ca esti pasionata de astronomie, dar sper ca nu o confunzi cu astrologia, pentru ca aia e o pseudostiinta complet falsa. Daca chiar iti place astronomia, atunci iti garantez ca ea iti va satisface pofta de senzational cu lucruri reale, care chiar exista, si nu cu basme de genul fenomenelor paranormale. In timp iti vei da seama de diferentele enorme care exista intre ele, si de faptul ca astronomia e de miliarde de ori mai fascinanta. Sa o aprofundezi putin, si vei vedea ca o sa descoperi lucruri pe care nici nu ti le puteai imagina.

| diana1211 explică (pentru sublime89):

Multumesc pentru raspuns.Si stai calm ca stiu ca este o diferenta intre ele.Am spus doar aceste lucruri care ma pasioneaza.Si nici astronomia nu o incurc cu astrologia.Nu sunt chiar incepatoare. Oricum multumesc pentru raspuns dar deocamdata ma pasioneaza si mitologia si fenomenele paranormale.(Am hobby-uri mai ciudate.da stiu). laughing

| sublime89 a răspuns (pentru diana1211):

Bine, stau linistit atuncihee hee

| Teardrop a răspuns (pentru diana1211):

Nu-i nimic ciudat în mitologie şi fenomene paranormale. Sunt atât de la modă, că toată lumea le are. Dacă ziceai că Hobby-ul tău e studiul religiilor orientale, atunci da, te puteai lăuda cu un Hobby neobişnuit.