| frhjfdjtd a întrebat:

stiu ca am mai pus intrebarea asta dar inca nu i-am gasit rezolvare. Am 12 ani, sunt fata si vreau si eu un skateboard sa invat sa ma dau. Problema nu e de bani sau mai stiu eu ce pentru ca parintii imi cumpara tot ce imi doresc dar nu ma lasa maccar putin libera asa ca nu ma lasa sa imi iau ca cica sunt fata si sa-mi iau haine ca e periculos si nici nu au mai vazut vreo fata pe skateboard sad. ce sa fac sa ii conving? am vorbit cu ei dar nimic le-am spus ca sunt la fel ca si orce baiat si ca nu imi place sa fiu ca orce fata chiar daca ma mai dichisesc si eu! imi e frica sa imi cumpar si sa il aduc acasa pentru ca se enerveaza foarte repede. Si apropo este periculos pentru o fata sa se dea cu skateboardul? As putea sa imi rup ceva? in fine in afara de sanse de 1 la un milion!laughing

Help!
P.S. sa nu se gandeasca sa vina pe aici si un gica contra cu nu stiu ce propuneri!
Mersi!laughing)) Funda!

Răspuns Câştigător
| Ioanagabb123 a răspuns:

Eu imi conving parintii foarte usor si stiu sa imi exprim punctul de vedere.
Eu te-as sfatui ds te duci si sa le zici : ''Uite, stiu ca sunt fata, dar in afara de asta mai sunt si copil, daca vreau sa ma dau, pot. Cum pot ei, pot si eu. Nu cred ca a murit cineva din asa ceva. Asta imi doresc. Cum majoritatea fetelor pot sa se dea pe role ( daca si tu poti, zi-le si de asta ), pot sa incerc si eu sa ma dau pe placa. Stiu ca e greu, nu ma astept sa imi iasa din prima, dar va roog, eu vreau sa incerc. SI daca gresesc, va rog nu ma opriti, lasa-ti-ma sa invat din proprile greseli, nu ma puteti proteja la nesfarsit, trebuie sa invat si sa cad, ca sa invat sa ma ridic. Lasa-ti-ma sa incerc, promit ca o sa ma opresc daca intrec vreo limita pusa de voi. ''

ce zici? merge?

Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Ioanagabb123 a răspuns:

A mers? :3

| frhjfdjtd explică (pentru Ioanagabb123):

Inca caut (stiu ca este cacofonie) vrea sa gasesc si niste planuri b si c sa nu fiu pedepsita deci nu am folost-o încă