| Minalore a întrebat:

Stiu ca exista pe net o gramada de chesti gen oamenii nascuti pe intr-o zi de 6 nu stiu ce li se poate intampla...Imi puteti spune si mie cat mai multe lucruri despre cei nascuti pe 6 sau pe 6 mai sau pe 6 mai 2000?
P. S. - Am auzit de la bunicul meu ca pe vremuri existau niste calendare vechi ceva gen ca cei nascuti in mai pe la nu stiu ce varsta li se va intampla ceva grav, dar va trece peste asta si parca mi-a mai spus ca scria si cam in ce perioada vei muri (nu mai stiu daca scria luna, ziua, anotimpul sau anul). OFER FUNDA LA CELE MAI MULTE RASPUNSURI!

2 răspunsuri:
| RockaruL a răspuns:

Se zice asa pentru ca 66 e numarul diavolului...Nu stiu sigur ce ti se intampla...

| aneth a răspuns:

laughing)...Nu ti se intampla nimic specialalaughingPoti sa nu fi nascut pe 6 in ziua 6 etc si sa patesti anumite chestii.Nu are nici o legatura nr 6 cu moartealaughing