| anonim_4396 a întrebat:

Mai demult, pe vremuri. Cand nu existau prezervative, oamenii cum se protejau?

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cu pânză

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe vremea lui Ceausescu erau interzise in Romania prezervativele si anticonceptionalele si din cauza asta femeiile faceau si 10 copii deci nu se protejau, Ceausescu a vrut ca oamenii sa faca copii si femeiile care aveau multi copii erau mame eroine pe care Ceausescu le premia le mai dadea 100 lei in plus la salariu, multi banilaughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu mate de porc
sau coitus interruptus

| Violleta2022 a răspuns:

Faceau prezervativ dintr-un intestin de animale.

| mihai69 a răspuns:

Habar n-ai tu de când există prezervative.

| LordCristobal a răspuns:

Prezervative exista de mult timp doar ca nu erau facute din materiale bune.
De exemplu pe vremea romanilor prezervativele erau facute din mațe de porc.
Dar pe vremurile alea mai vechi oamenii nu faceau sex asa des cum se face acum pentru ca erau principiile alea religioase care promovau abstinenta si o viata sexuala mai scazuta.Plus de asta nu erau atatea boli venerice cum sunt acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din 1910 sau 1920 am impresia ca exista prezervative

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate astea din latex; dar prezervative din alte materiale există de sute de ani.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Poate ....eu am zis ce știu

| 199onur7 a răspuns:

Urzici

| Paracetamol0lol a răspuns:

Cu șosete