| DeathlyScream a întrebat:

stiu ca mai este pana la evaluarea nationala pentru clasa a viii -a de anul asta dar mi-e un pic frica... eu nu prea sunt buna la romana iar la mate ...praf crying.Cum a fost anul trecut a fost greu? si ce note ati luat? happy

1 răspuns:
| PisicutaMea a răspuns:

Draga mea este timp sa te pregatesti cat de cat pentru examen.Anul trecut nu a fost foarte greu, deoarece eu una m-am pregatit din timp adica de pe la Pasti eu nu am mai invata nimic la romana.M-am apucat de invatat de prin octombrie, dar nu am invata pe de rost ci logic asta poti sa faci si tu poti citi comentariile si carcaterizarile de personaj si sa faci si tu altele dupa ele asa iti va mult mai simplu.Eu am luat 9 si 50 la romana(stau mai bine cei drept la romana), iar la mate am tot facut aplicatii si exersand am reusit sa iau nota 9(nu imi place deloc mate-o urasc chiar).La noi nu s-a putut copia pe langa supraveghetori am avut si cate un jandarm in clasa :-((.A fost greu dar daca te concentrezi poti face cat de cat.Anul acesta nu stiu cum este, dar anul trecut pentru a intra la liceul era mai importanta media 5-8.Era media 5-8 +examenul impartit la 2. Daca ai incredere in tinte vei reusi.Inearca sa mai citesti cate putin, mai lasa netul si citesti faca aplicatii la mate si vei reus! Succes