| Betty_9264 a întrebat:

Sunt incepatoare ce-mi recomandati.Chitara Acustica sau Clasica? Vrea sa-mi spuneti de ce ati ales...si care sunt diferentele! Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| xxWhiteAngelxx a răspuns:

Heii Bitha.eu as alege Chitara Classicaa tongue E maii usor de cantat daca esti incepatoare. Cu o chitara de genul asta am inceput si eu ( eu cant la chitara ). Funda?

3 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Prima diferenta este ca au corzile diferite:
acustica are corzi de metal
clasica are corzi de nylon
pe clasica e mult mai usor de cantat datorita presiunii aplicate pe coarda...

Mai bine incepi cu cea clasica!winking Bafta happy

| Deniiidk a răspuns:

Eu iti recomand chitara acustica,pentru ca se aud altfel cantecele,si de asemenea are corzi de otel, iar chitara clasica are de nylon si si e mai mult de studiat la ea, poti canta numai un tip de muzica la ea, eu am chitara acustica si sincer pe ea am invatat sa cant si de asta ti-o recomand...e mult mai faina!happy

| Iulian93 a răspuns:

Daca vrei sa inveti muzica clasica, ia-ti chitara clasica, insa nu prea cred ca o sa iti placa, e mult de studiat, trebuie sa stii sa citesti partituri, etc. Eu iti recomand chitara acustica, e mai usor decat sa incepi pe chitara clasica.

Întrebări recente