| misticpower a întrebat:

Supradoza de paracetamol poate provoca convulsii? Care este simptomatologia paracetamolului? funda. mersi anticipat

2 răspunsuri:
| romanita44 a răspuns:

Paracetamolul este un medicament foarte periculos daca depasesti doza maxima.da, da convulsii...

| romanita44 a răspuns:

Nu cred ca este cazul sa primesti raspunsuri detaliate despre supradozajul cu paracetamol.cine stie cati ani ai si ce te bate gandul sa faci. paracetamlolul este bun in doze mici la recomandarea mediculu.medicamentele de fac la fabrica deci sunt substante toxice.medicamentele se iau cu avizul doctorului sau cu avizul parintilor dupa ce acestia au intrebat un medic.