| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa am simptome de raceala.Am luat un paracetamol sinus si m-am gandit sa iau si smecta (de ala de pus in apa). Credeti ca poate avea reactii adverse? Sau la cat timp dupa administrarea paracetamolului pot lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Smecta e pentru diaree... ti e frica sa nu stranuti prea tare?

| Mihaela1964 a răspuns:

N-are nici o legatura smecta cu paracetamolul, stai calm.

| Vi003 a răspuns:

Sunt alte prafuri pentru raceala si gripa, da o fuga pana la farmacie si ia-le! Uita de Smecta!

| georgyanna22 a răspuns:

Smecta? pentru ce smecta.Doamne...Ia vreo 4-5 zile la rand cate o aspirina tamponata si un paracetamol si raceala te lasa(ajuta foarte mult aspirina de tamponata sa iei)iti scoate raceala garantez