| MinAh21 a întrebat:

Va rog ajutati`ma! Eu sunt din Peretu, insa fac karate la Alexandria. Ai mei nu au masina, insa eu merg la karate cu o colega de`a mea si un vecin de`al ei. Parintii colegei mele si vecinului fac cu randul cu dusul cu masina, si cand vine randul meu eu platesc 25 lei. Acum insa, azi mi-a zis colega mea ca tatal vecinului ei e suparat pe mine ca am fost neserioasa. Eu nu inteleg ce am putut face ca sa il supar, mai ales ca mereu ma adresam lui cu formule de politete si nu-l tutuiam. Si mereu mi-am platit tura cand trebuia. Insa nu inteleg ce s`a intamplat, de ce zice ca sunt neserioasa. S`a mai intamplat ca joia trecuta (pentru ca noi facem karate doar martea si joia) eu si colega mea n`am facut karate deoarece ea mi-a spus ca tatal vecinului ei a baut si nu ne poate duce, si tatal ei pica de servici si nici el nu putea. Eu nu aveam atunci pe nimeni sa ne duca cu masina, deci eu si colega mea am ramas la mine. Ea a vorbit cu mama si sora ei la telefon si incontinuu cand spunea ca tatal vecinului ei a baut adauga mereu cate un "ca prostul". Eu m`am gandit si la alternativa de a fi aflat tatal vecinului ei, si colega mea sa fi dat vina pe mine (m`a mai bagat o data la inaintare). Insa habar nu am. Nu stiu ce sa fac crying Va rog ajutati`ma cu un sfat

1 răspuns:
| EttO a răspuns:

Vorbeste cu tatal ei, data viitoare cand mergi. Explica-i. Daca e vina prietenei tale, prefate ca e vina ta, si fa-o pe ea sa se simta ca ultima persoana de pe pamant, dar nu va certati laughing sper ca intelegi la ce ma refer.