| anonim_4396 a întrebat:

: Anul trecut am fost in excursie la Cluj si in autocar eram mai multe clase. In drum spre casa, colega care statea langa mine s-a mutat in fata mea unde amandoua scaunele erau libere, iar locul de langa mine a ramas gol. Intre timp o fata din alta clasa s-a mutat langa colega mea, in fata mea. Un coleg de-al ei a vrut sa vorbeasca cu ea si s-a uitat sa vada unde erau locuri libere. Era un loc liber langa mine si inca doua locuri libere in dreptul colegei lui, pe partea cealalta a culoarului. Dar el in loc sa se aseze in dreptul colegei lui cum ar fi fost normal, s-a asezat pe locul liber de langa mine, adica in spatele colegei lui.Cand mai aveam putin pana sa ajngem la scoala unde ne lasa autocarul, fata din fata mea il tot intreba insistent pe baiatul de langa mine daca a sunat iar el i-a zis sa stea linistita ca a sunat si apoi a vorbit la telefon si a zis "atunci ne vedem cand ajung". Cand am ajuns la scoala a venit tatal lui sa-l ia cu masina. El l-a intrebat pe tatal lui "tata putem s-o luam si pe Cristina cu masina?", Cristina fiind fata din fata mea cu care a vorbit el in autocar. Desi eram pe partea cealalta a strazii, am auzit ce i-a spus tatalui lui pentru ca a vorbit foarte tare, a strigat chiar, Eu eram pe partea cealalta a strazii dar am auzit ce a zis, pentru ca a vorbit foarte tare, a strigat chiar. De ce era nevoie sa auda toata lumea din jurul lor cum il ruga pe tatal lui s-o ia si pe colega lui cu masina, colega care culmea, sta la cateva minute de scoala? Nu era normal sa vorbeasca in asa fel incat sa il auda doar persoanele cu care vorbea? Ce sa inteleg din asta?

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pasi... ori, vroia ca toata lumea sa stie ca lui ii place de fata aia, sau ceva de genul, ori asa vb el, sau asa a fost educat. Oricum, eu ma gandesc ca a avut un scop, nu cred ca tipa de nebun daca de obicei nu face asa...
Oricum, astea cred ca sunt cele mai generale lucruri la care te poti gandii cand vezi asa ceva, si zic asta doar pentru ca pe tine te intereseaza de ei 2, nu ca as avea eu vreun interes sa zic ceva despre el daca nici nu-l cunosc.
Deci, ori tipa sa auda lumea, si avea un scop, ori a tipat ca asa a vrut el, sau nu si-a dat seama...

| alina是最热 a răspuns:

A vrut sa te faca geloasa