| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce statusuri folositi pe mess? Imi puteti spune cateva? Cele mai dragute au funda

7 răspunsuri:
| IStoleUrBrain a răspuns:

1.Un prieten adevarat îti da lumina când stai în întuneric, îti da speranta atunci când nu mai ai si îti ia durerea atunci când te doare?

2. Când te ridici prietenii afla cine esti. Când cazi tu afli cine îti sunt prietenii.

3.Cea mai grea lovitura pentru mine, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

4. Urasc cand trebuie sa raspund : NIMIC!, cand de fapt as vrea sa spun atatea.

5. Dragostea nu isi ia niciodata vacantaa`!

6.Prietenia se termina de multe ori cu dragoste, dar dragostea cu prietenie - niciodata.

7.Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc.

8.Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.

9. Durerea ce in suflet o port, nu pot sa o mai suport. In lacrimi ma topesc, in lacrimi ma trezesc. Oare de ce te iubesc?

10.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

11. Spui punct`. Dar nu se termina niciodata! Pentru ca te atrage ca nici o alta fata.

12. Daca ne vom intalni, sa te faci ca nu ma stii.

13. Iubesc sa fiu barfita, deoarece ei toti ma invidiava/Iubesc sa fiu eu si ceilalti sa nu ma inghita.

14.Am invatat sa merg cu capul inainte fara sa-mi pese de cuvinte./Am invatat sa nu mai am incredere in nimeni..decat in mine.

15.Si toti par amabili, da-s de orice capabili. Îi vad cum devin ca mine toti, doar psihic instabili.

16.Si ma sperie gândul; de fapt ma sperie pamântul. Ca-n 2012 va ramâne doar ploaia si vântul

17.Am vazut în oameni ce nu vroiam sa vad vreodata : Iubirea si ura cum lovesc ambele deodata!

18. Daca viaaa este un test, atunci îmi fac fituica. Încerc sa am suflet de fier si principii de stânca!

19.Am tot ce imi doresc. Dar nu pot sa zambesc, fara tine.

20. Daca iubesti doua persoane în acelasi timp, alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima, nu ar mai fi existat a doua.

21.Sunt langa tine, da tu nu ma poti vedea, asta ma face un naufragiat in inima ta.

22."Esti un copil", imi spun multi, dar am un caracter care muta muntii.

23.Şi tot n-am să-nţeleg de ce, mi-ai zis între două fumuri de ţigară, cuvintele ce aveau să doară,

happySper sa iti fie de foloss` happy

| fuckeveryone a răspuns:

''As vrea o viata noua si de rest caramele ''

| SwweetGirlFuny a răspuns:

Pai depinde ce aleci uite cateva: Nu iti voi spune adoia doar pe curand; totul se intampla cu un motiv dar sper sa intelegi

| SwweetGirlFuny a răspuns:

Nu iti voi spune adio doar pe curand; totul se intampla cu un motiv sper ca tu sa il intelegi; desi te iubesc tu imi faci doar rau; niste prieteni adevarati si reali nu te lasa la greu te ridica atunci cand cazi te susti cand tie greu si te iubes neconditionat

| AlexTitan a răspuns:

Pai depinde de starea ta Alexandra : Nu trebuie sa iti dea cineva statusuri.Scrii la status cea ce tu gandesti sau tu simti sau iti zic si exemple: "Cel mai rau este sa te simti in plus, cand acolo undeva erai totul" sau "Viata e ca o floare se scruge se scurge pana ii cad toate petalele, dar mereu partenerul de viata are timp sa o ude sa o ingrijeasca" ai inteles tu.Bafta! Poate e ajuta cineva mai mult ca mine oricum sper ca te-am ajutat.

| DependentaDeVise a răspuns:

Ochii mei de nu mai vor sa te priveasca, e vina ta ca i-ai facut sa te urasca
ma gandesc tot timpul la tine,vreau sa fii langa mine in fiecare secunda,te iubesc!
Lacrimile mele sunt din ce in ce mai reci, iar tu le faci mai rau sa curga decat sa le stergi
mi-a fost dor de tine, te-am asteptat, te iubesc, esti doar al meu, nu te dau la nimeni...
Cne a fost la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tine? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat eu! "Makar ea e singura care POATE s t iubeaska si dupa cat a plansNU POATE s t uraska""
DOar cu un zambet dai culOare vietii mele. imi dai fortsa sa lupt, sa trec peste belele`. ma faci sa uit de lucrurile rele.:
Uneori, viaţa desparte doi oameni, tocmai pentru a le arata cat de importanti sunt unul pentru celălalt
Strange`ma in brate, si cand iti spun "lasa`ma" n`o face!

5. Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani…

| PufuletiCuCiocolata99 a răspuns:

Keep Calm and love me!
Keep calm and look into my eyes!
Keep calm when you see 'bunaciuni'!
Nu am status!
Sunt un calut fericit, calut, calut, fericitlove struck!
Cea mai proasta idee in tara asta este sa ai o idee buna!
A smile is the best makeup any girl can wear!
Smile! why? Because you can! happy
You make me wanna die!
Love is in the air, pacat ca bate vantu'!
Baietii mint mai mult, dar fetele mint mai bine!
[ Eu pe astea le folosesc happy sper ca te-am ajutat :*]